ورزش منظم حتی در هوای آلوده خطر مرگ را کاهش می‌دهد

طبق مطالعات منتشر شده در مجله انجمن پزشکی کانادا، ورزش منظم حتی در مناطقی با هوای آلوده می‌تواند به کاهش خطر فوت ناشی از عوامل طبیعی کمک کند.

دکتر شیانگ کیان لائوس (Xiang Qian Lao) از دانشگاه هنگ کنگ در چین می‌گوید: ورزش منظم فارغ از آلودگی هوا، می‌تواند خطر فوت را کاهش دهد. اگرچه آلودگی هوا نیز به طور کلی باعث افزایش خطر فوت می‌شود.

محققان آزمایش گسترده‌ای طی 15 سال از سال 2001 تا 2016 انجام دادند و در آن 384 هزار و 130 بزرگسال در تایوان را مورد بررسی قرار دادند تا اثرات ورزش منظم و قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا را بر سلامتی آن‌ها ارزیابی کنند.

آن‌ها دریافتند که ورزش منظم حتی در محیط‌های آلوده از بی تحرکی مفیدتر است اگرچه قرار گرفتن در معرض آلودگی کمتر برای افراد بهتر بود.


گوش کردن به موسیقی عملکرد ورزشکاران را تقویت می‌کند


نویسندگان این مقاله می‌گویند: ما دریافتیم که انجام ورزش به طور منظم و قرار گرفتن در معرض هوای پاک باعث افزایش طول عمر می‌شود.

این مطالعه در کنار سایر مطالعات مشابه انجام شده در ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد که ورزش حتی در مناطق آلوده می‌تواند برای انسان‌ها مفید باشد.

نویسندگان این مقاله می‌گویند: مطالعات بیشتری در این مورد باید انجام شود و مکان‌هایی که آلودگی هوا در آن‌ها زیاد است، نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد با این حال مطالعات ما اهمیت ورزش و هوای پاک بر سلامتی انسان را نشان می‌دهد.

با این حال دکتر دینگ و دکتر الباربری می‌گویند: کم تحرکی و آلودگی هوا هر دو تاثیرات منفی بر سلامتی دارند.

فعالیت فیزیکی نباید به قیمت در خطر انداختن سلامت با آلودگی هوا تمام شود. پرداختن به هر دو موضوع می‌تواند برای انسان‌ها مفید باشد.

منبع: isna

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی

5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 6 =