داستان یک برند: ابوت

در سال ۱۸۸۸ در سن ۳۰ سالگی ، والاس ابوت (۱۹۲۱-۱۸۵۷)، فارغ التحصیل سال ۱۸۸۵ از دانشگاه میشیگان، شرکت آلکاتوئید ابوت را در راونسوود، شیکاگو تأسیس کرد. در آن زمان او یک پزشک متخصص و صاحب یک داروخانه بود.

نوآوری او استفاده از قسمت فعال یک گیاه دارویی و به طور کلی یک آلکالوئید (به عنوان مثال ، مورفین ، کوئینین ، استریکنین و کدئین) بود که او آن را به “دانه های دزیمتریک” ریز تغییر داد. این روش موفقیت آمیز بود زیرا دوزهای سازگار و مؤثر تری برای بیماران ایجاد می کرد. در سال ۱۹۲۲ ، این شرکت از راونسوود به شمال شیکاگو ، ایلینویز منتقل شد.

اولین شرکت بین المللی ابوت در سال ۱۹۰۷ در لندن تاسیس گردید و این شرکت بعداً در مونترال کانادا یک شرکت وابسته رانیز اضافه کرد . ابوت عملیات خود را در پاکستان به عنوان وابسته بازاریابی در سال ۱۹۴۸ آغاز کرد. این شرکت به طور پیوسته گسترش یافته و که اکنون نیروی کار آن بیش از ۱۵۰۰ نفر است. در حال حاضر دو تأسیسات تولیدی واقع در لاندی و کورنگی در کراچی تولید محصولات دارویی را ادامه می دهند.

گسترش تا سال ۱۹۶۲ ادامه یافت هنگامی که ابوت با شرکت دارویی دارینپون و آموزشیِ ویبولیتین، از اوساکا، ژاپن، برای تولید داروهای رادیویی ، وارد یک سرمایه گذاری مشترک شد. در سال ۱۹۶۴ ، این شرکت با آزمایشگاه‌های راس ادغام شد و راس را به یک شرکت کاملاً متعلق به ابوت تبدیل کرد و ریچارد راس تا زمان بازنشستگی در سال ۱۹۸۳ عضو رئیس هیئت مدیره ابوت باقی ماند.

در سال ۱۹۶۵ ، گسترش ابوت در اروپا با دفاتر ایتالیا و فرانسه ادامه یافت. آزمایشگاه های ابوت بیش از ۱۰۰ سال از طریق شرکت تابعه خود یعنی ابوت ایندیا در هندوستان حضور داشته و در حال حاضر بزرگترین شرکت محصولات بهداشتی و درمانی هند است.

به گفته پروفسور هاروارد، لستر گرینسپون و پیتر هدبلوم، “در سال ۱۹۶۶ آزمایشگاه های ابوت را بهمراه معادل میلیون دوز متامفتامین به صورت پودر به یک فروشنده جنایی لانگ آیلند فروختند”.

قرن بیست و یکم

در سال ۲۰۰۱ ، این شرکت ، بخش دارویی BASF را به دست آورد. در سال ۲۰۰۲ ، این برند ساسان بلو را به چترن واگذار کرد. بعداً در سال ۲۰۰۲ ، این شرکت کییر آیز و مارین را به برندهای پرستیژ فروخت.

در ژانویه سال ۲۰۰۷ ، این شرکت موافقت کرد که بخش های تشخیصی آزمایشگاهی و تشخیصی نقطه مراقبت را به بیش از ۸ میلیارد دلار به جنرال الکتریک بفروشد. این معامله توسط هیئت مدیره شرکت های ابوت و جنرال الکتریک به تصویب رسید و در نیمه اول سال ۲۰۰۷ به پایان رسید.

در سال ۲۰۰۹ ، ابوت یک مرکز تحقیق و توسعه ماهواره ای در پارک تحقیقاتی ، دانشگاه ایلینویز در اوربانا افتتاح کرد. در ۲۲ مارس ۲۰۱۰ ، این شرکت تملک خود را بر شرکت‌های LIMS و STARLIMS ، در فلوریدا پایان داد.

چرخش

در تاریخ ۱۶ مه ۲۰۱۴ ، اعلام شد که ابوت شرکت هلدینگ Kalo را به دست می آورد. به ازای ۲.۹ میلیارد دلار برای تأمین ۷۳٪ سهام دارویی، که این شرکت گفته است بیش از دو برابر پرتفوی داروهای عمومی مارک خود را تأمین می کند.

در دسامبر سال ۲۰۱۴ ، این شرکت تولید کننده داروسازی روسی وروفارم را در معامله ای به ارزش ۴۱۰ میلیون دلار ، که شامل سه تأسیسات تولیدی بود به دست آورد. ابوت ، در حال حاضر ۱۴۰۰ نفر در روسیه نیرو دارد.

در آگوست سال ۲۰۱۸ ، رویترز گزارش داد که “آزمایشگاه های ابوت جزء پنج شرکت برتر داروهای ژنریک مارک دار در روسیه است.

در نوامبر سال ۲۰۱۸ ، ابوت به اولین شرکت سازنده تجهیزات پزشکی تبدیل شد که هنگام دریافت مجوز FDA برای راه اندازی لایبرلینک‌های مستقل، یک دستگاه کنترل گلوکز در تلفن هوشمند را در ایالات متحده معرفی کرد.

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی

۵/۵ - (۲۰ امتیاز)

One thought on “داستان یک برند: ابوت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 9 =