بهترین مکمل ها برای مفاصل

مکمل های مفصلی زیادی برای حمایت از مفاصل، سلامت و راحتی وجود دارد. اگر متوجه شدید که مفاصل شما سفت و دردناک هستند و صبح ها با درد از خواب بیدار می شوید شما تنها نیستید. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، حدود 15 میلیون آمریکایی مبتلا به آرتریت، درد مفاصل شدیدی را تجربه می‌کنند و تقریباً دو برابر بیشتر از آن‌ها می‌گویند که این درد مداوم است.

مراقبت از استخوان ها و مفاصل را می توان با یک شیوه زندگی سالم – مانند خوردن یک رژیم غذایی متعادل و انجام منظم ورزش های کم تاثیر – و همچنین با مکمل هایی که به سلامت مفاصل کمک می کنند، بهبود داد. در ادامه، به معرفی تعدادی از ویتامین ها و مکمل‌های برای سلامت مفاصل می‌پردازیم که می‌توانند به مراقبت از استخوان‌ها و مفاصل شما کمک کنند تا صبح‌ها کمی بهتر از رختخواب بیرون بیائید.

بهترین مکمل های مفصلی

مواد بسیاری از بهترین مکمل ها برای مفاصل همان موادی هستند که در بدن شما یافت می شوند! اما حالا کمتر شده اند.

مکمل کلاژن

کلاژن پروتئینی است که بدن شما می سازد و با افزایش سن، مقدار آن کمتر و کمتر می شود. این چیزی است که پوست شما را سفت و محکم نگه می دارد و باعث می شود مفاصل شما به خوبی کار کنند. اما با افزایش سن، کلاژن کمتری در مفاصل شما وجود دارد، جایی که مکمل‌های مفاصل می‌توانند به شما کمک کنند. اگرچه تحقیقات زیادی در مورد اینکه آیا کلاژن واقعاً می تواند به مفاصل شما کمک کند وجود ندارد، پزشکان تا حد زیادی فکر می کنند که به مفاصل نیز آسیب نمی رساند – اگر باعث می شود در هنگام همراهی با ورزش های کم تاثیر مانند شنا احساس بهتری داشته باشید، پس آن را مصرف کنید.

مصرف این مکمل به طور کلی بی خطر است، زیرا عوارض جانبی آن مانند ناراحتی معده یا اسهال خفیف است.

چگونه امگا 3 از رشد تومور در موش جلوگیری می کند؟

مکمل امگا 3

امگا 3 اسیدهای چرب هستند که می توانند التهاب و درد مفاصل را کاهش دهند. تحقیقات نشان داده است که این مکمل ها می توانند سفتی را در افراد مبتلا به آرتریت کاهش دهند و همچنین با درد مفاصل مقابله کنند. مطالعاتی در مورد نحوه عملکرد امگا 3 با آرتریت انجام شده است، و ثابت شده است که این اسید چرب می تواند از آرتریت جلوگیری کند و ممکن است فعالیت بیماری را در آرتریت روماتوئید کاهش دهد.

مصرف امگا 3 تا حد زیادی بی خطر است اما می تواند عوارض جانبی مانند سوزش سر دل، حالت تهوع یا اسهال ایجاد کند. اگر در حال حاضر داروی رقیق کننده خون مصرف می کنید، قبل از مصرف امگا 3 با پزشک خود صحبت کنید، زیرا با ترکیب این دو، خطر خونریزی خفیف وجود دارد.

مطالب مرتبط: تاثیر مصرف روزانه اُمگا۳ در کاهش فشارخون

مکمل گلوکزامین

گلوکزامین به طور طبیعی در بدن شما وجود دارد. این ماده در غضروف شما قرار دارد و به عملکرد مفاصل شما کمک می کند. اعتقاد بر این است که مکمل گلوکزامین به آرتریت کمک می کند زیرا می تواند بخشی از درد ناشی از استئوآرتریت یا آرتریت روماتوئید را کاهش دهد. از آنجایی که این ماده به طور طبیعی در بدن یافت می شود، یک مکمل به طور کلی بی خطر در نظر گرفته می شود. اما پتانسیل ایجاد عوارض جانبی مانند حالت تهوع و سوزش سر دل را دارد و از آنجایی که اغلب از صدف تهیه می شود، در صورت داشتن حساسیت باید از مصرف آن اجتناب کرد. همچنین خطر تداخل با داروهای رقیق کننده خون هم وجود دارد که می تواند باعث مشکلات خونریزی شود.

مکمل ویتامین دی

ویتامین D از سلامت استخوان ها حمایت می کند. به همین دلیل است که برخی معتقدند مکمل ویتامین D می تواند در کمک به سلامت مفاصل مفید باشد. تحقیقاتی وجود دارد که نشان می‌دهد مصرف مکمل ویتامین D می‌تواند به درد و التهاب آرتریت کمک کند، اما نتیجه لزوماً پاسخ قطعی را نمی‌دهد. با این حال، این مکمل می تواند کمک کند.

ویتامین D یک منبع عالی برای بدن است، به شما کمک می کند کلسیم بدنتان را حفظ کنید، که به دندان های شما نیز کمک می کند! با افزودن مکمل ویتامین D به برنامه روزانه خود مراقب باشید، زیرا سطوح بالای این ویتامین می تواند با چندین دارو تداخل داشته باشد. مهمتر از همه، سطوح بالای ویتامین D در صورت مصرف لانوکسین می تواند بسیار مشکل ساز باشد. زیرا می تواند شما را در معرض خطر هیپرکلسمی قرار دهد. سایر داروهای ترکیب شده با مکمل ویتامین D نیز می توانند بر نحوه پردازش مکمل توسط بدن شما تأثیر بگذارند.

مطالب مرتبط: علائم کمبود ویتامین D چیست؟

مکمل کندرویتین

شما اغلب می بینید که کندرویتین در کنار گلوکزامین ذکر شده است، چون آنها مشابه هستند. کندرویتین در غضروف بدن هم یافت می شود، به همین دلیل اعتقاد بر این است که در تقویت سلامت مفاصل مفید است. تحقیقات در مورد کندرویتین تا حد زیادی نتایج غیرقطعی داشته است، اما همچنان به عنوان مکملی که می تواند در کمک به سلامت مفاصل مفید باشد پذیرفته شده است. به طور کلی به عنوان یک مکمل بی خطر در نظر گرفته می شود. اگرچه، مانند بسیاری دیگر، می تواند با رقیق کننده های خون مانند وارفارین تداخل داشته باشد و شما را در معرض خطر خونریزی قرار دهد.

مکمل ویتامین E

مردم اغلب برای حمایت از سیستم ایمنی خود به ویتامین E روی می آورند، زیرا این ویتامین یک آنتی اکسیدان است. با این حال، برخی تحقیقات در مورد اینکه چگونه ویتامین E می‌تواند پیشرفت آرتروز را کاهش دهد و رشد سلول‌های غضروفی جدید را تقویت کند، وجود دارد. با این حال، بسیاری از این تحقیقات نیاز به مطالعه بیشتر دارد. همانطور که گفته شد، ویتامین E مکمل خوبی برای حفظ چرخش ایمنی شما است، زیرا بینایی و سلامت مغز را نیز تقویت می کند. فقط توجه داشته باشید که می تواند با رقیق کننده های خون تداخل داشته باشد و شما را در معرض خطر خونریزی قرار دهد.

مطالب مرتبط: بهترین ویتامین ها برای افزایش انرژی

خطرات مکمل ها برای سلامت مفاصل

همانطور که گفته شد، اکثر مکمل ها معمولاً برای افراد بی خطر در نظر گرفته می شوند. آنها ویتامین هایی هستند که بدن شما به آن نیاز دارد. با این حال، همیشه باید قبل از شروع مصرف مکمل ها، به خصوص اگر دارو مصرف می کنید، درباره آنها تحقیق کنید. اگرچه اینها ویتامین هستند، اما بسیاری از آنها می توانند با داروهای تجویزی تداخل داشته باشند.

مطالب مرتبط: بعضی از مکمل های غذایی باعث سرطان سینه و متاستاز مغز می شوند

صحبت با پزشک همیشه ایده خوبی است. آنها می توانند به شما کمک کنند تا بدانید کدام مکمل ممکن است برای شما بهتر عمل کند. اگر باردار یا شیرده هستید، قبل از شروع مصرف مکمل ها، باید حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی در مورد مکمل ها برای مفاصل است و توصیه بهداشتی یا پزشکی نیست. در مورد هر گونه سوالی که ممکن است در مورد یک وضعیت پزشکی یا اهداف سلامتی داشته باشید، همیشه با یک پزشک یا سایر ارائه دهندگان سلامت واجد شرایط مشورت کنید.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 4 =