12 نکته برای یک سفر ایمن و سالم در تابستان

تابستان به سرعت نزدیک می شود. پس از بیش از یک سال قرنطینه ، بسیاری از ما مشتاق فرار از قرنطینه و سفر ایمن هستیم.

خوشبختانه بسیاری از کشورها مرزهای بسته شده را باز کردند و خود را برای استقبال از گردشگران آماده می کنند.

در حالی که تعطیلات تابستانی ممکن است مانند معمول احساس بی دغدغه ای نداشته باشند ، اما با رعایت نکات ایمنی می توان از آنها لذت برد.

اگر در ماه های آینده قصد سفر دارید ، نکات زیر به شما کمک می کند تابستانی سالم ، شاد و لذتبخش داشته باشید.

اگر واکسینه شده اید ، برای اثبات آن آماده باشید

کسانی که واکسینه می‌شوند یا قصد واکسیناسیون دارند بیشتر به سفر ایمن می‌روند.

اگر واکسینه شده و به مسافرت می روید ، برخی کشورها و مناطق ممکن است از شما بخواهند گذرنامه واکسیناسیون داشته باشید. ، هنگام سفر اسناد خود را در دست داشته باشید.

برای آگاهی از محدودیت های سفر در مقصد خود ، TravelBans  محدودیت‌هایی را که مرتباً از کشور به کشور دیگر به روز می شود ارائه می دهد.

اگر واکسینه نشده اید ، مقصد خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که واکسیناسیون قبل از ورود نیازی ندارد. بیشتر کشورها هنوز به اثبات آزمایش منفی PCR و در بعضی موارد قرنطینه هنگام ورود احتیاج دارند.

پرواز خود را به روز کنید

اگر بودجه شما اجازه می دهد ، قرارگرفتن در کلاس بیزینس یا فرست می تواند به معنای کمتر قرار گرفتن در معرض دیگران باشد.

این فضای اضافی می تواند خطر انتقال ویروس کرونا SARS-CoV-2 را کاهش داده و سفر ایمن برای شما به همراه آورد.

اگر توانایی تهیه صندلی درجه یک را دارید ، حتما این کار را انجام دهید. شما نه تنها در طول پرواز فضای بیشتری دارید ، بلکه می توانید زودتر از هواپیما پیاده شوید ، که باعث می شود در معرض ارتباط با دیگران قرار نگیرید.

اگر این نمی‌توانید صندلی درجه یک بگیرید ، می توان با رعایت دستورالعمل ها و پیروی از این نکات ، با خیال راحت در بخش اکونومی پرواز را انجام داد:

  • دو ماسک بزنید و هر ساعت ماسک ها را عوض کنید.
  • دریچه هوا را برای کمک به گردش هوا باز نگه دارید.
  • پس از دریافت هر چیزی از مهماندار و هنگام استفاده و بازگشت از دستشویی ، از ضد عفونی کننده دست استفاده کنید.
  • حتی پس از پرواز ، ضد عفونی کننده دست را نزدیک نگه دارید.
  • حمل چرخ دستی به فرودگاه ، لمس دکمه آسانسور در هتل یا گرفتن نرده می تواند خطر قرار گرفتن در معرض بیماری را افزایش دهد.
  • امکان دارد ضد عفونی کننده ها در هر جایی در دسترس نباشد ، بنابراین آن را در کنار خود داشته و مرتباً استفاده کنید.
  • مطمئن شوید ضدعفونی کننده ای که انتخاب کرده اید موثر بوده و از استانداردهای ایمنی برخوردار است. حداقل 60 درصد الکل داشته باشند.
  • چه واکسینه شده باشید و چه نباشید ، نگه داشتن یک بطری کوچک ضد عفونی کننده دست می تواند تفاوت بین جلوگیری از انتشار ویروس و انتقال آن را ایجاد کند.

محل اقامت خصوصی برای خودتان در نظر بگیرید

اگر هتل ها ، متل ها یا استراحتگاه ها به طور معمول محل اقامت مورد نظر شما هستند ، اکنون زمان آن است برای سفر ایمن مکان دیگری را در نظر بگیرید.

رزرو یک خانه ، کلبه یا آپارتمان مستقل برای مسافران واکسینه شده انتخاب ایمن تری است.

ماشین اجاره کنید

خیابان های پرتردد ، قطارهای شلوغ و پروازهای کاملاً پر شده فاصله زیادی برای فاصله گذاری فیزیکی ندارند. حتی ممکن است پس از یک سال ارتباط محدود با دیگران ، مقداری مضطرب شوید.

اگر امکان دارد ، اتومبیل اختصاصی کرایه کنید. اگر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنید ، پیش از موعد دستورالعمل های محلی را بررسی کنید تا ببینید چگونه هر سرویس از فاصله فیزیکی بهره می‌برد.

تا آنجا که می‌توانید از ازدحام زیاد دوری کنید

حفظ فاصله فیزیکی کلیدی برای محافظت از خود و دیگران است. پنجاه درصد از مسافران بالقوه گفته اند : برای سفر ایمن قوانین فاصله فیزیکی برایشان مهم است.

ترتیب فعالیت های گشت و گذار در خارج از ساعات اوج مصرف یکی از راه های دور شدن از جمعیت است. گشت و گذار در فضای باز نیز خطر کمتری دارد ، بنابراین در نظر داشته باشید که به مکان هایی مانند سواحل و پارک های ملی سفر کنید.

خرید بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی یک ضرورت تعطیلات است ، اما این سال بیشتر مهم شده است. هنگامی که پرواز خود را رزرو می کنید ، اغلب از طریق شرکت هواپیمایی شما بیمه می‌شوید یا می توانید گزینه های بیمه سفر را به صورت آنلاین دریافت کنید.

در صورت موجود بودن ، بلیط قابل انعطافی را انتخاب کنید که در صورت نیاز بتوانید آن را مجدداً رزرو کنید.

آنچه واقعاً نیاز دارید را انجام دهید

برای بسیاری از افراد سال سختی بوده است و تعطیلات تابستانی می تواند فرصتی برای استراحت واقعی شما باشد. به آنچه واقعاً از تعطیلات به آن نیاز دارید فکر کنید.

آیا به دنبال سرگرمی و ماجراجویی هستید؟ یا استراحت و تمدد اعصاب؟ یا همه ی آنها با هم؟

به محض اینکه تصوری از آنچه نیاز دارید دریافت کردید ، می توانید فعالیت هایی را برنامه ریزی کنید که شما را دوباره پر کنند.

از بین نظرسنجی های انجام شده ، 49 درصد مایل به سفر جاده ای هستند ، در حالی که 39 درصد پارک های ایالتی یا ملی را انتخاب می‌کنند.

ساحل دریا مقصد تابستانی 38 درصد از پاسخ دهندگان بود و 28 درصد در یک رویداد در فضای باز مانند جشنواره یا مسابقه ورزشی شرکت خواهند کرد.

خود را تحت فشار مالی قرار ندهید

اخراج از شغل و تغییر شرایط در طول یک سال گذشته فشار مالی زیادی را بر بسیاری وارد کرده است.

وقتی نوبت به تعطیلات تابستانی می رسد ، برخی از افراد هزینه های هنگفتی را پرداخت می کنند ، در حالی که دیگران به هیچ وجه قادر به صرف هزینه های اضافی برای تعطیلات نیستند.

طبق یک نظرسنجی ، 43 درصد از پاسخ دهندگان پیش بینی می کنند که بیش از 1000 دلار هزینه خواهند کرد ، در حالی که 20 درصد بیش از 2000 دلار را برای هزینه در نظر گرفته اند.

این مطالعه همچنین نشان داد که رایج ترین دلیل برای سفر نکردن در این تابستان محدودیت های مالی است ، به طوری که 41 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که به راحتی توانایی پرداخت هزینه های مالی را ندارند.

اگر هزینه های زیاد باعث استرس شما می شود ، روش های مناسب تری را برای استفاده از این احساس تعطیلات در نظر بگیرید.

سفرهای جاده ای ، تعطیلات کوتاه آخر هفته و مقصد نزدیک به خانه می تواند به شما در کاهش هزینه ها کمک کند.

از قبل رزروتان را انجام دهید

تفریحات تابستانی غالباً زمان خودانگیختگی است ، اما ممکن است عاقلانه باشد که امسال از قبل برنامه ریزی کنید.

خواه به سمت ساحل ، پارک تفریحی یا رستوران بروید ، برای برخی از جاذبه ها به احتمال زیاد قبل از رفتن باید یک رزرو انجام داد.

در ابتدا انجام برخی تحقیقات می تواند مفید باشد. لیستی از جاذبه هایی را که می خواهید بازدید کنید ، تهیه کنید و ببینید آیا سیستم رزرو برای آنها در کار است یا خیر. به این ترتیب ، هنگام ورود شما غافلگیر نمی شوید.

اگرهم نگران ایمنی هستید ، برای اطمینان از این موضوع با آنها از قبل تماس بگیرید.

بسیاری از پاسخ دهندگان به نظرسنجی (48 درصد) نگران پروتکل های دقیق نظافت در جاذبه ها مانند پاک کردن و تمیز کردن صندلی ها ، وسایل سواری و میزها هستند.

ماسکی برای صورت تان انتخاب کنید که مناسب باشد

برای یک سفر ایمن و سلامت نگه داشتن خود و دیگران مقدار زیادی ماسک صورت بسته بندی همراه داشته باشید. ماسک خود را مرتباً عوض کنید و موارد اضافی را در صورت گم شدن یا آسیب رساندن به آنها ، در دست داشته باشید.

استفاده از ماسک صورت فقط از شما محافظت نمی کند. این به آرامش دیگران کمک می کند – با 48 درصد از پاسخ دهندگان نظرسنجی گزارش دادند که ماسک های صورت اجباری یک اقدام ایمنی مهم برای آنها است.

اگر برای شما استفاده از ماسک صورت برای مدت طولانی سخت می‌باشد ، پیدا کردن ماسک مناسب و راحت را در نظر بگیرید.

اگر با ماسک پارچه ای احساس سنگینی می کنید ، یک ماسک یکبار مصرف نازک تر و سبک تر را بخرید. اگر گوش شما را آزار می دهد ، به دنبال ماسکی باشید که پشت سر شما بسته شود.

هر نوع ماسکی را که انتخاب کنید ، قبل از سفر وقت بگذارید تا آن را تست کنید. این به شما کمک می کند تا به ماسک عادت کنید و اطمینان حاصل کنید که می توانید مدت طولانی آن را تحمل کنید.

حتی اگر واکسینه شده باشید ، پوشیدن ماسک صورت به دیگران در حفظ و احساس امنیت کمک می کند. اگر از استفاده از ماسک صورت معاف هستید ، حتماً مدارک پزشکی به همراه داشته باشید.

مدیکال توریسم بامد

5/5 - (28 امتیاز)

دیدگاهی در “12 نکته برای یک سفر ایمن و سالم در تابستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + شانزده =