رویداد مجازی برای «معرفی نیازهای فناورانه حوزه تجهیزات پزشکی ، دارو و سلامت»

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مجموعه سیستم بهداشت و درمان کشور، نیازهای فناورانه متعددی دارد که برای پاسخگویی به این نیازها، بیش از صدها شرکت دانش‌بنیان و فناور شکل گرفته است. در همین راستا برای ایجاد تعامل بیشتر میان شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان با مجموعه بهداشت و درمان و شرکت‌های بزرگ تجهیزات پزشکی یک رویداد آنلاین برگزار می‌شود.

مجموعه نوآوری‌ها، محصولات و داروهای ساخته شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در حوزه تجهیزات پزشکی، دارو و سلامت رشد خوبی را تجربه کرده است.

این شرکت‌ها توانسته‌اند با وجود محدودیت‌های تحریمی، محصولات خود را به دیگر کشورها صادر کنند و نیاز کشور به بسیاری از تجهیزات و داروها را رفع کنند.

با این همه، هنوز بسیاری از توانایی‌ها و ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور فعال در این حوزه برای شرکت‌های بزرگ، هلدینگ‌ها و مجموعه سیستم بهداشت و درمان کشور، ناشناخته است. در صورت ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر میان این دو بخش، قراردادهای فناورانه بیشتری منعقد می‌شود و شرکت‌های دانشبنیان و فناور می‌توانند، محصولات نوآورانه و دانش‌بنیان بیشتری تولید کنند.

بر این اساس، یک رویداد مجازی برای «معرفی نیازهای فناورانه حوزه تجهیزات پزشکی، دارو و سلامت» برگزار می‌شود.

برگزاری پرسش و پاسخ زنده و تشریح نحوه تعامل شرکت‌های بهره بردار حوزه تجهیزات پزشکی، دارو و سلامت، از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در این رویداد است.

همچنین در حاشیه این رویداد، کارشناسان مجرب، نحوه انجام مذاکرات رو در رو را به شرکت‌ها و فعالان فناور حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و سلامت آموزش می‌دهند.

معرفی انواع بسته‌های خدمتی عرضه شده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و  حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی، دیگر بخش این رویداد است. این رویداد 26 تا 28 مرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سامانه غزال مراجعه کنند.

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی

امتیازدهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =