داستان یک برند: کاردینال هلث

شرکت کاردینال هلث در سال ۱۹۷۱ با عنوان کاردینال فودز توسط رابرت دی والتر تأسیس شد، در ابتدا عمده فروش مواد غذایی بود. پس از به دست آوردن داروخانه بیلی در سال ۱۹۷۹، داروهای عمده فروشی را به عنوان توزیع کاردینال، نامگذاری نمود. این شرکت در سال ۱۹۸۳ در بورس سهام به بازارهای عمومی رفت و متعاقباً رشته‌ای طولانی از ادغام را آغاز کرد.

در سال ۱۹۸۸ ، والتر صنایع غذایی کاردینال هلث را به راندیز فروخت. از سال ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۶ ، فروش این شرکت از ۱.۲ میلیارد دلار به ۸.۹ میلیارد دلار رسید. در یک مطالعه موردی توسط بخش بازرگانی دانشگاه هاروارد ، مری تاگاردن بخش سلامت کاردینال را اینگونه توصیف می کند: “یکی از معدود شرکت های بزرگ آمریکایی که رشد درآمد در هر سهم را بیش از ۲۰ درصد برای مدت ۱۵ سال مستقیم به دست آورده بود.” این شرکت در سال ۱۹۹۴ نام خود را به کاردینال بهداشت تغییر داد و سومین عمده فروش دارویی در ایالات متحده شد.

در سال ۱۹۹۹ ، یک شرکت تولید کننده و توزیع کننده محصولات پزشکی مستقر در شیکاگو به نام Allegiance Healthcare (که قبلاً یک بخش از Baxter Healthcare) بود را به دست آورد. وفاداری، نوارهای مخصوص جراحی ، دستکش و لباسهای مخصوص را ایجاد کرد و لوازم سفارشی تجهیزات پزشکی (به نام “بسته های استریل سفارشی” و “سیستم های تحویل مبتنی بر روش”) را توزیع کرد.

کری کلارک ، مدیر اجرایی سابق و نایب رئیس آن ، در آوریل ۲۰۰۶ به عنوان رئیس و مدیر عامل منصوب شد و رابرت دی. والتر ریاست هیئت مدیره را حفظ کرد.  در سپتامبر ۲۰۰۸ ، این شرکت اعلام کرد کلارک و والتر بازنشسته می شوند و جورج اس. بارت رئیس و مدیرعامل خواهد شد.

کاردینال هلث در سال ۲۰۰۹ فعالیت خود را در یک شرکت مستقل از فناوری پزشکی به نام CareFusion به همراه مدیرش دیوید شلوتربک به عنوان مدیرعامل آغاز نمود. بهداشت کاردینال اکنون با نماد CAH در بورس معامله می شود. این شرکت ۳۷.۳۰۰ نفر را در سراسر جهان استخدام کرده است.

در آوریل ۲۰۰۶ ، Cardinal Health خریداری داروهای ParMed مستقر در آبشار نیاگارا را به مبلغ ۴۰.۱ میلیون دلار خریداری کرد. تمرکز پارمد در فروش دارو به مقادیر کمتری ، توزیع کاردینال بهداشت را به زنجیره های بزرگتر بیمارستان و داروخانه ها تکمیل می کند. در ژوئن ۲۰۰۷ ، این شرکت از اتمام پیشنهاد مناقصه ای برای بهداشت و درمان VIASYS خبر داد.

در ژوئن سال ۲۰۱۰ ، کاردینال بهداشت اعلام کرد قصد دارد با توافق برای خرید ۵۱۷ میلیون دلار هلدینگ راه‌حل های بهداشتی ، حضور خود در خدمات دارویی ویژه را گسترش دهد. در دسامبر سال ۲۰۱۰ ، این شرکت Kinray ، یکی از آخرین فروشندگان مستقل دارویی در ایالات متحده را خرید و ۴۰ درصد از حضور کاردینال بهداشت در بازار داروسازی مستقل را افزایش داد.

از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ ، کاردینال بهداشت ۱۸ شرکت از جمله یونگ یو ، توزیع کننده مواد دارویی چینی را خرید .

در مارس ۲۰۱۵ ، کاردینال بهداشت توافق نامه ای را برای به خرید بخش Cordis (پزشکی) جانسون و یک سازنده قلب و عروق و عروق داخلی با قیمت ۱.۹۴ میلیارد دلار امضا کرد. این بزرگترین بازار کوردیس در ایالات متحده است ، این تولید کننده تقریباً ۳۰۰۰ نفر در سراسر جهان را استخدام نموده و ۷۰ درصد از فروش آن بین المللی است. 

۵/۵ - (۱۸ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + هفت =