مراجع علمی دنیا درمان پالپ زنده دندان محققان ایران را پذیرفتند

 رییس پژوهشکده علوم دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مراجع علمی دنیا درمان پالپ زنده دندان محققان ایرانی را به عنوان سومین روش درمانی دندان که به عصب رسیده، پذیرفتند.

 دکتر سید محمد رضا صفرزاده از محققان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حیطه درمان های پالپ زنده اظهار داشت: محققان ایرانی در زمینه روش درمانی پالپ زنده در دنیا به مرجعیت علمی دست یافته‌اند.

وی تصریح کرد: درحال حاضر سه روش برای درمان دندان زنده‌ای که به عصب رسیده وجود دارد که ۲ روش مدت ها انجام می‌شد و روش درمان سوم یا پالپ زنده دندان روش نوینی است که توسط محققان ایرانی به جهان معرفی شده است.

رییس پژوهشکده علوم دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین گفت: درمان کلاسیک پوسیدگی دندان این است که عصب دندان را خارج کنند و درمان ریشه دندان را انجام دهند اما در درمان جدید همه عصب دندان خارج نمی‌شود بلکه قسمت زنده و سالم ان را نگه می داریم.

صفوی ادامه داد: در این روش درمان برای ترمیم عصب از ماده شیمیایی استفاده می‌شود تا درمان بسیار بهتر انجام شود.

این ماده  شیمیایی توسط دکتر عسکری عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی اختراع شده که ایمنی و اثربخشی ان توسط مراکز معتبر بین المللی مورد تایید قرار گرفته است.

وی، ارزان تر، ایمن تر، کم تهاجمی تر، تسکین درد عالی، ساده تر را از ویژگی های این روش درمانی اعلام کرد و یادآور شد: این روش درمانی نسبت به روش های سابق هم کم تهاجمی تر و هم موثر تر است.

رییس پژوهشکده علوم دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد که دنیا این طرح را قبول کرده و الان استاد سعید عسگری عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان مرجع این موضوع در دنیا شده به عبارتی در حال حاضر در دنیا مرجعیت علمی پیدا کرده است.

منبع: irna

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شانزده =