تشخیص آلرژی فصلی از کرونا

علائم آلرژی فصلی می تواند با بیماری کروناویروس شباهت داشته باشد. برای مبتلایان به آلرژی فصلی ، ورود بهار امسال به دلیل ترس از کرونا امری مملو از استرس است.

عطسه ، آبریزش بینی، خارش چشم، سرفه و … آیا شما اولین علائم عفونت کروناویروس را تجربه می کنید یا آلرژی های فصلی معمولی است؟

با ورود به فصل بهار درختان جوانه می زنند و گرده ها را در هوا رها می کنند و این نگرانی را ایجاد می کند که علائم آلرژی ممکن است علائم کووید۱۹ باشد.

دکتر لاکیه رایت ، متخصص ایمونولوژی ، روماتولوژی و آلرژی در بیمارستان بریگام و بیمارستان زنان در بوستون می گوید: “به دلیل درجه گرمتر شدن ، آلرژن هایی مانند گرده وجود دارد و علائم ممکن است خیلی زود به وجود بیایند.” وی گفت: “همه به دلیل بیماری همه گیر کرونا در حال حاضر در خطر هستند ، بنابراین وقتی شروع به سرفه کنند ، ممکن است وحشت کنند. به همین دلیل گامی به عقب بردارید و بدانید که واقعاً چه اتفاقی برایتان افتاده است. “

مفهوم علائم بیماری در شما

دکتر رایت می گوید ، از بارزترین علائم کووید ۱۹ تب است ، در حالی که تب معمولاً نشانه آلرژی فصلی نیست.

همه کسانی که کووید ۱۹ می گیرند تب دارند ، اما بیشتر آنها – حدود ۸۸ درصد، براساس داده های کشور چین – همراه سرفه (“خشک”) است زیرا باعث ایجاد مخاط یا خلط نمی شود. و نیز خستگی و در موارد شدیدتر تنگی نفس را بدنبال دارد.

اگرچه برخی از افراد مبتلا به کووید ۱۹ دچار آبریزش بینی می شوند ، اما این علامت غیر معمول محسوب می شود و به طور معمول این مورد نشانه ای از آلرژی های فصلی است که همراه با خارش چشم ، چشمان آبکی و خارش بینی و گلو است.

رایت می گوید: افراد مبتلا به آلرژی فصلی ممکن است دچار سرفه شوند ، اما بر خلاف سرفه خشک کووید-۱۹ ، هنگامی اتفاق می افتد که احتقان بینی مخاطی را در قسمت پشت گلو ارسال کند.

یک روش برای کمک به تعیین اینکه با آلرژی فصلی سر و کار دارید و نه کووید-۱۹ این است که از داروهای آلرژی یا از راهکارهای جلوگیری از گرده مانند بستن پنجره استفاده کنید. اگر این اقدامات باعث شود احساس بهتری پیدا کنید ، احتمالاً با آلرژی فصلی سر و کار دارید.

اما بخاطر داشته باشید که علائم حساسیت فصلی بیشتر اوقات باعث می شود صورت خود را لمس کنید و این می تواند خطر بیشتری برای انتقال میکروب ها از جمله کروناویروس به سیستم شما درپی داشته باشد.

به همین دلیل ، پیشنهاد می شود که دستان خود را بیشتر بشویید و دستان خود را به یک دستمال خشک نمائید و فقط یک بار از یک دستمال استفاده کنید.

منبع: Everyday Health

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و گردشگری سلامت

۵/۵ - (۲۴ امتیاز)

One thought on “تشخیص آلرژی فصلی از کرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *