بثورات پوستی از نخستین نشانه‌های ابتلا به کرونا هستند

پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدیدی نشان داده‌اند که بثورات پوستی می‌توانند نخستین و یا تنها نشانه ابتدایی ابتلا به کووید-۱۹ باشند.

پژوهش‌های پیشین که در بیمارستان‌ها انجام شده‌اند، نشان داده است که بیماران مبتلا به کووید-19 به بثورات پوستی غیرعادی دچار می‌شوند.

پژوهشگران انگلیسی در پروژه جدیدی، اطلاعات مربوط به 336 و 847 نفر نفر را که از اپلیکیشن موسوم به “COVID Symptom Study” استفاده کرده بودند، مورد بررسی قرار دادند.

بررسی‌ها نشان داده‌اند که بثورات پوستی، در بزرگسالانی که نتیجه آزمایش کووید-19 آنها مثبت است، بیشتر از افرادی با نتیجه آزمایش منفی دیده می‌شود.


سطح پایین ویتامین دی احتمال مرگ بر اثر کرونا را افزایش می‌دهد


در یک نظرسنجی آنلاین، 17 درصد از بیماران مبتلا به کووید-19، بثورات پوستی را به عنوان نخستین نشانه‌های این بیماری و 21 درصد، آن را تنها نشانه بالینی کووید-۱۹ دانستند.

پژوهشگران، این بررسی را با کمک “انجمن متخصصین پوست انگلیس”(BAD) انجام دادند و مجموعه‌ای از شایع‌ترین نشانه‌های پوستی مربوط به 400 نفر را تهیه کردند.

“ماریو فالچی”(Mario Falchi)، پژوهشگر “دانشگاه کینگز لندن”(KCL) و از پژوهشگران این پروژه گفت: نشانه‌های پوستی کووید-19، گاهی اوقات نخستین و یا حتی تنها نشانه بیماری هستند.

شناخت نشانه‌های ابتدایی کووید-19ممکن است به شناسایی بیمارانی که هنوز شناخته نشده‌اند، کمک کند و امکان انجام دادن اقدامات پیشگیرانه را فراهم آورد تا شیوع بیماری به کمترین مقدار خود برسد.

منبع: irna

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =