کرونا برای افرادی که قلب ضعیف دارند ، جدی تر است!

یک فوق تخصص جراحی قلب و عروق نسبت به خطرات کرونا برای افرادی که قلب ضعیف دارند ، هشدار داد.

پروفسور معصومعلی معصومی ، با اشاره به شیوع بیماری کرونا، گفت: این بیماری برای افراد سالم و جوان شاید با خطر کمتری همراه باشد، اما در این بین برخی گروه ها از جمله بیماران قلبی و عروقی با تهدید جدی این بیماری مواجهند.

وی افزود: خطر این بیماری برای تمام بیماران قلبی یکسان نیست و افرادی که به هر دلیل قلب “ضعیف” دارند، بیش از همه در معرض خطرند.

معصومی خاطرنشان کرد: زمانی قلب افراد “ضعیف” می شود که قابلیت انقباضی قلب از حد معمول خود کمتر شود. در حال عادی قابلیت انقباضی قلب بگونه ای است که می تواند در هر ضربان 55 درصد حجم خود را خالی کند که به آن قدرت انقباضی 55 درصد می گویند و وقتی این قابلیت کاهش پیدا کرده و به حدود 20 تا 30 درصد برسد عملا قلب فرد “ضعیف” شده و دراین زمان فرد دچار نارسایی قلبی می‌شود.

وی افزود: چنین فردی اگر در معرض هر نوع بیماری ریوی قرار بگیرد، قلب دیگر توانی برای انقباض ندارد و در این زمان فرد دچار نارسایی قلبی-ریوی می شود که با خطرات بسیاری برای فرد بیمار همراه است.

معصومی خاطرنشان کرد: متاسفانه در بیماری کرونا بافت ریه دچار آسیب می شود و حتی اگر در این بیماری بخشی از بافت ریه بطور موقت هم از کار بیفتد، در بیماران با قلب “ضعیف” می تواند با خطرات بسیاری همراه شده و مرگ و میر را در آنها بالا ببرد.

این فوق تخصص جراحی قلب و عروق تاکید کرد: افرادی که قلب ضعیف دارند باید بیش از سایر افراد رعایت نکات بهداشتی را داشته و حتی المقدور در خانه مانده و کمتر در سطح جامعه تردد داشته باشند.

وی افزود: توصیه می شود این افراد هنگام خروج از منزل جهت کارهای ضروری حتما از ماسک و دستکش استفاده کرده و فاصله بیش از دو تا سه متر را با سایر افراد رعایت کنند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نسبت به خطرات مصرف سیگار در این دسته از بیماران هم هشدار داد  وافزود: سیگاری هایی که طولانی مدت مصرف داشته اند وقلب ضعیف دارند، به خودی خود دچار نارسایی قلبی-ریوی هستند و این افراد اگر “کرونا” بگیرند شانس درمانشان بسیار پایین خواهد بود.

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و گردشگری سلامت

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهی در “کرونا برای افرادی که قلب ضعیف دارند ، جدی تر است!

  1. برای افرادی که قلب ضعیف دارند با گرفتن ویروس کرونا باعث سکته قلبی میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + یک =