چگونه کودکان کرونایی را قرنطینه کنیم؟

حساسیت قرنطینه کودکان کرونایی : هر بیمار کرونایی باید قرنطینه دو تا سه هفته‌ای را بگذراند تا از انتقال بیماری به دیگران و بویژه اعضای خانواده جلوگیری کرده و نقشی درقطع زنجیره انتقال ابین بیماری داشته باشد.

این میان دوران قرنطینه قطعا برای کودکان که حساسیت روحی بالاتری داشته و نیاز به حضور در کنار اعضای خانواده دارند با سختی های بسیاری همراه است، بنابراین والدین باید با رعایت برخی نکات شرایط قرنطینه را برای کودکان تسهیل کنند.

شراره  رامبرزینی روانشناس با بیان اینکه قرنطینه کردن کودکان کرونایی یک ضرورت است، گفت: این بیماری شاید برای بسیاری کودکان با خطرات کمتری همراه باشد، اما قطعا برای افراد بزرگسالان می تواند خطرناک باشد و برای همین بهتر است والدین نسبت به قرنطینه کردن کودکان کرونایی خود اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: اولین توصیه‌ای که به تمام والدین داریم این است که قبل از ابتلای کودکان به کرونا، آموزش های لازم را در خصوص کرونا به فرزندان خود یاد بدهند تا در صورت ابتلا، کودک دچار ترس و نگرانی نشود.

وی افزود: آموزش ها برای کودکان زیر 10 سال که حافظه انتزاعی ندارند باید با بازی و کلیپ های آموزشی و انیمیشن باشد و برای کودکان و نوجوانان سنین بالاتر می توان بیماری را دقیقا تشریح کرده و خطرات آن را به آنها بدون اغراق و زیاده روی یادآور شد.

رامبرزینی تصریح کرد: چنانچه کودکان از قبل با بیماری آشنا باشند، درصورت ابتلا نگرانی و هراس نخواهند داشت، بنابراین والدین باید به این موضوع دقت داشته باشند.

رامبرزینی در خصوص شرایط قرنطینه کودکان هم گفت: اولین نکته حائز اهمیت اتاق قرنطینه است و بهتر است اتاقی انتخاب شود که به داخل حیاط یا تراس و… راه داشته باشد تا کودک بتواند ساعاتی از روز را در آن محیط بازی کرده و سرگرم شود.

وی افزود: از طرفی اتاق باید آفتاب گیر باشد و نور خورشید به راحتی به آن بتابد تا بدن کودک در معرض نور خورشید ویتامین D تولید کند، چرا که تولید این ویتامین برای افزایش سطح ایمنی بدن کودکان ضروری است.

درمورد ویتامین دی و کرونا بخوانید…

این روانشناس تاکید کرد: محیط اتاق قرنطینه باید فضایی روشن و شاد باشد و باید وسایلی مانند تلویزیون را در آن قرار داد تا کودکان کرونایی بتوانند در مدت قرنطینه با دیدن کارتون و انیمیشن سرگرم شده و کمتر بی تابی کند.

رامبرزینی تاکید کرد: والدین باید در طول روز مرتب از پشت درب اتاق با کودک حرف زده و بازی های فکری انجام دهند تا کودک احساس تنهایی و جداماندن نکند.

این روانشناس افزود: در برخی از اوقات روز تردد به اتاق کودک بیمار با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی بلامانع است و باید با زبان کودکان از کودک خواست تا هرگاه کسی به اتاقش می‌آید، حتما از ماسک استفاده کند.

رامبرزینی خاطرنشان کرد: والدین می توانند در برخی از ساعات روز برای کودک آهنگ شاد پخش کرده تا قدری تحرک و ورزش داشته باشد و از طرفی باید نفس عمیق کشیدن را به کودکان یاد بدهند، چرا که برای سلامت و تسریع در روند درمان آنها موثر است.

وی افزود: در مدت قرنطینه تغذیه کودک بسیار حائز اهمیت است و باید توصیه های پزشکان به دقت رعایت شود و خوراکی هایی که کودک به آنها علاقه دارد و از طرفی برای سلامتی وا در مدت بیماری مضر نیست هم باید خریداری شده و در اختیار کودک قرار گیرد.

این روانشناس خاطرنشان کرد: در مدت قرنطینه ارتباط مدام والدین با کودک از پشت در و با رعایت پروتکل های بهداشتی ضروری است و والدین باید از هرگونه احساس ترس و نگرانی در کودک پیشگیری کنند.

منبع: ایسنا

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهی در “چگونه کودکان کرونایی را قرنطینه کنیم؟

  1. واقعا سخته که کودکان این ویروس را بگیرند و بخواهند در یک اتاق در قرنطینه باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =