داستان یک برند: فرزنیوس مدیکال

این شرکت در سال ۱۹۱۲ توسط ادوارد فرزنیوس تأسیس شد.

او در سال ۱۹۴۶ ، درگذشت. السی کرونر، دختر و فرزندش که در آن زمان هنوز در دانشکده داروسازی بود ، این شرکت را به ارث برد. السی کرونر با اخراج اکثر کارکنان و بازسازی برند، شرکت را از بدهی های قابل توجهی نجات داد. کرونر در سال ۱۹۸۸ درگذشت. کرنر تمام دارایی های خود را به بنیاد السی کرونر فرزنیوس، که بودجه تحقیقات پزشکی را تامین می‌کرد، واگذار نمود.

در سال ۱۹۶۶ ، این شرکت شروع به فروش دستگاه های دیالیز کرد. در سال ۱۹۸۲ ، به یک شرکت سهامی خاص تبدیل شد و در سال ۱۹۸۳ ، شروع به تولید ممبران فیبر پلی سولفون کرد. در سال ۱۹۸۶ ، به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد و سهام خود را در بورس فرانکفورت عرضه کرد.

در سال ۱۹۹۶ ، این شرکت تجارت دیالیز خود را در مراقبت های پزشکی ملی تشکیل داد تا مراقبت های پزشکی Fresenius را هم تشکیل دهد.

در سال ۱۹۹۹ ، تجارت بین المللی تغذیه دارویی Pharmaia & Upjohn را خرید و آن را با Fresenius Pharma ادغام کرد تا فرزنیوس کابی را تشکیل دهد.

در سال ۲۰۰۱ ، مدیریت اصلی بیمارستان‌های خصوصی در آلمان را بدست آورد ئ در سال ۲۰۰۵ ، شرکت هلیوس را به خرید.

در ۱۶ ژوئیه ۲۰۰۷ خود را از یک شرکت محدود دولتی آلمان به یک اجتماعی در اتحادیه اروپا تغییر داد. این شرکت وضعیت حقوقی خود را یک بار دیگر در ۲۸ ژانویه ۲۰۱۱ تغییر داد و با تبدیل شدن به یک شرکت مشارکت آلمانی محدود با سهام و با یک اجتماعی به عنوان یک شریک با مسئولیت نامحدود همکاری نمود.

در سپتامبر ۲۰۱۳ ، فرزنیوس با هزینه ۳.۰۷ میلیارد یورو ۴۱ بیمارستان آلمان را خرید و در سال ۲۰۱۴ ، فرزنیوس۵٪ سهام خود را در بورس فروخت.

در فوریه سال ۲۰۱۶ ،فرزنیوس هلیوس بیمارستان شهری را در ولبرت، نوردراین-وستفالن و در ژانویه سال ۲۰۱۷ ، فرزنیوس بزرگترین گروه بیمارستان اسپانیایی ، را به مبلغ ۵.۷۶ میلیارد یورو خرید و آن را در گروه هلیوس ادغام کرد و بزرگترین گروه بیمارستانی اروپا را تأسیس کرد.

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی

۴.۹/۵ - (۷ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 17 =