داستان برند بایر

این همه با دوستی بین دو مرد ، کنجکاوی طبیعی و دو کوره آشپزخانه آغاز می شود. فردریش بایر و بازرگان یوهان فردریش وسکوت از اینها برای انجام آزمایشات استفاده می کنند و سرانجام می یابند که چگونه می توان فوچین را تهیه کرد. در اول اوت سال ۱۸۶۳ ، آنها “فریدر. بایر و همکاران را پیدا کردند”. شرکت در Wuppertal-Barmen ، یک استارتاپ قرن نوزدهم با پتانسیل فوق العاده ای.

در اول اوت سال ۱۸۶۳ ، فریدریش بایر و رنگهای رنگی استاد یوهان فردریش وسکوت مشارکت عمومی “فریدر” را یافتند. بایر و همکاران. “و این شرکت از رشد سریع برخوردار است. پایه و اساس مالی توسعه در سال ۱۸۸۱ گذاشته می شود که بایر به یک شرکت سهامی تبدیل شده است.

بین سالهای ۱۸۸۱ و ۱۹۱۴ ، بایر با فعالیتهای بین المللی به یک شرکت شیمیایی تبدیل شد. اگرچه مواد رنگ آمیزی بزرگترین بخش شرکت است ، اما زمینه های جدید کسب و کار اضافه می شوند. تأسیس یک مرکز تحقیقاتی مهم توسط کارل دویزبرگ برای توسعه مداوم این شرکت از اهمیت اساسی برخوردار است.

توسعه خیره کننده بایر با جنگ جهانی اول قطع شده است. این شرکت تا حد زیادی از بازارهای عمده صادراتی خود قطع شده است و فروش رنگها و داروها بر این اساس افت می کند. بایر به طور فزاینده ای در اقتصاد جنگ ادغام می شود. بایر سومین سایت تولید آلمانی خود را در سال ۱۹۱۷ در درماگن افتتاح کرد.

از سال ۱۹۰۵ جامعه مورد علاقه بین بایر ، BASF و آگفا وجود داشته است. به منظور دستیابی مجدد به بازارهای صادراتی حیاتی ، این و سایر شرکتهای صنعت رنگ آمیزی تارهای آلمان در سال ۱۹۱۵/۱۶ در جامعه بزرگتری از منافع جمع می شوند. ابتکار کارل دویزبرگ.

در نوامبر سال ۱۹۴۵ ، نیروهای متفقین I.G. را مصادره کردند. و تمام سایت های آن را تحت کنترل افسران متفقین قرار دهید. این شرکت در حال انحلال است و دارایی های آن برای جبران خسارات جنگ در دسترس است. اما اینگونه نیست که همه چیز معلوم می شود …

بازسازی بایر از نزدیک با Wirtschaftswunder یا “معجزه اقتصادی” در جمهوری فدرال آلمان ارتباط دارد. در نتیجه جنگ جهانی دوم ، بایر برای دومین بار دارایی های خارجی خود را از جمله ثبت اختراعات ارزشمند خود از دست می دهد. بایر در سال ۱۹۴۶ دوباره فعالیت خود را برای فروش مجدد فعالیت در خارج از کشور آغاز کرد ، در حالی که هنوز تحت کنترل متفقین است.

بحران نفتی ۱۹۷۳/۷۴ یک بار برای همیشه “معجزه اقتصادی” به پایان رسید. وقتی هربرت گرونیوالد کورت هانسن را به عنوان رئیس هیئت مدیره در سال ۱۹۷۴ جانشین کرد ، اقتصاد جهانی در رکود شدید قرار دارد. تنها در طی چند ماه ، قیمت مواد اولیه شیمیایی مبتنی بر چهار برابر روغن.

جشن ۱۰۰ سال آسپرین. همچنین بایر ، مانند سایر شرکت ها ، توسط چالش های ارائه شده توسط جهانی سازی و تغییر ساختاری دهه ۱۹۹۰ مورد آزمایش قرار گرفته است. در پی تغییرات اساسی سیاسی که در آلمان و اروپا شرقی پس از سال ۱۹۸۹ رخ داده ، این شرکت تمرکز خود را بر این بازارهای امیدوارکننده افزایش می دهد.

بایر یک قرن فرهنگ را در بایر و ۱۰۰ سال از صلیب بایر جشن می گیرد. در این مدت سه زیر گروه جدید – Bayer HealthCare ، Bayer CropScience و Bayer MaterialScience ایجاد شده اند. بایر از Lanxess AG چرخش می یابد و Schering AG را به دست می آورد.

در سال ۲۰۱۳ ، بایر ۱۵۰ سالگرد تاسیس خود را در سرتاسر جهان جشن می گیرد. این شرکت نمایشگاه هوایی و سالگرد را در سراسر جهان می فرستد و با صدراعظم فدرال آلمان آنگلا مرکل جشن می گیرد. بایر تجارت انکولوژی خود را با کسب Algeta در سال ۲۰۱۴ تقویت می کند. در سال ۲۰۱۵ زیر گروه MaterialScience با نام جدید Covestro به یک شرکت مستقل تبدیل می شود.
بایر پس از دریافت کلیه مصوبات مورد نیاز از طرف مقامات نظارتی ، در ۷ ژوئن ۲۰۱۸ موفقیت Monsanto را به پایان رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *