گرانی ماسک و کالای بهداشتی ربطی به وزارت بهداشت ندارد

سخنگوی وزارت بهداشت، در واکنش به افزایش قیمت سه قلم کالای بهداشتی در داروخانه ها، گفت: نظارت بر قیمت این کالاها ربطی به وزارت بهداشت ندارد.

کیانوش جهانپور، بعد از ظهر جمعه در ارتباط ویدئویی با خبرنگاران مبنی بر اینکه چرا وزارت بهداشت نظارت بر سه کالای بهداشتی ماسک و دستکش و محلول را رها کرده و شرکت‌ها هر طور که دوست دارند افزایش قیمت می‌دهند، اظهار کرد: برخی از کالاها ممکن است شامل قیمت گذاری و مصوبات کمیسیون قیمت گذاری نباشند، مانند ماسک که تا قبل از کرونا قیمت گذاری نداشت و حتی بعد از کرونا هم فقط یک نوع از ماسک قیمت دارد.

وی افزود: ما مشتری این بازار هستیم و نظارت بر عهده تنظیم بازار و وزارت صمت است و نظارتی بر قیمت این اقلام نداریم.

جهانپور در ادامه گفت: با توجه به شرایط آمریکا اینکه می‌گویند می‌خواهیم کمک ایران کنیم یک ژست سیاسی است چراکه خودشان دچار بحران هستند، آمریکا اگر واقعاً قصد کمک به ایران را داشته باشد تحریم‌های ظالمانه را بردارد، خودش کمک است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، ایران هیچ کمکی از آمریکا و رژیم صهیونیسمی دریافت نمی‌کند.

وی ادامه داد: مؤثرترین و مفیدترین اقدامی که در کشور ما در روزهای اخیر انجام شده است سامانه غربالگری است که در کشور با سامانه ۴۰۳۰ یا سامانه سلامت در حال انجام است، اگر امروز می‌بینیم بار بیماری از سمت بیمارستان‌ها کاهش پیدا کرده به دلیل این غربالگری است.

جهانپور گفت: ۹۸ درصد افرادی که در سامانه ثبت نام و خود اظهاری کردند علائمی مبنی بر ابتلاء به کرونا را نداشتند، بر اساس خود اظهاری است که سطح خطر برای هر فردی مشخص شده و با افراد تماس گرفته می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: با کمک همین سامانه‌های خود اظهاری ما یک بانک اطلاعاتی از پراکندگی این بیماری و وضعیت هر منطقه و هر شهر داریم که جای خوشبختی دارد، البته این مسیر ادامه دارد.

وی گفت: هر سامانه‌ای به خصوص سامانه‌های عمومی امکان دارد افراد خرابکار به آن حمله سایبری کنند، البته در مورد سامانه‌های وزارت بهداشت هنوز موضوع رسمی به ما اعلام نشده ولی نمی‌توان گفت که هیچ سامانه‌ای امکان حمله ندارد.

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و گردشگری سلامت

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهی در “گرانی ماسک و کالای بهداشتی ربطی به وزارت بهداشت ندارد

  1. ولی مربوط به هر کجا است باید رسیدگی کنند چون چیزی است که هر روز مورد استفاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 15 =