پیاده روی روزانه موجب افزایش طول عمر می‌شود

محققان دانشگاه ماساچوست واقع در آمریکا دریافتند پیاده روی روزانه موجب افزایش طول عمر می‌شود. بر اساس این تحقیقات احتمال مرگ افراد میانسالی که روزانه به میزان هفت هزار قدم پیاده‌روی می‌کنند.

در یک دوره 11 ساله بین 50 تا 70 درصد کمتر از افرادی است که پیاده‌روی نمی‌کنند یا مسافت کمتری را در طول روز طی می‌کنند.

به گفته محققان نتایج این تحقیقات چگونگی اثرگذاری پیاده روی بر کاهش احتمال مرگ را مشخص نمی‌کند و سرعت گام برداشتن یا طول گام‌ها تاثیری بر کاهش میزان این ریسک ندارد؛

اما تمرین فیزیکی با بهبود فشار خون، کاهش کلسترول، تنظیم قند خون در دیابت و کاهش وزن، به طور کلی موجب کاهش ریسک بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود.

بر اساس این مطالعه برای افزایش سلامت و طول عمر باید حداقل 20 دقیقه پیاده روی روزانه به برنامه افراد اضافه شود. پیاده‌روی علاوه بر اثرات مثبت جسمی، سلامت روان را نیز تضمین می‌کند.


خواب عمیق کمتر طول عمر کمتر


برخی از خواص دیگر پیاده روی: 

پیاده روی کلید طول عمر مبتلایان به بیماری‌های کبد

محققان دانشکده پزشکی هاروارد و بیمارستان عمومی ماساچوست با بررسی عادت‌های ورزشی بیش از 117 هزار نفر به مدت 26 سال دریافتند پیاده‌روی و تمرین‌های قدرتی در کاهش آمار مرگ و میر بیماری‌های کبد به ویژه سیروز موثر است.

پیاده روی سریع نیاز به جراحی تعویض زانو را کاهش می‌دهد

مطالعات محققان دانشگاه دلاور در آمریکا نشان می‌دهد پنج دقیقه پیاده‌روی سریع افراد مبتلا به آرتروز زانو در روز،‌ نیاز به جراحی تعویض زانو را تا 16 درصد کاهش می‌دهد.

اکثر افراد مبتلا به آرتروز زانو بر این باورند که پیاده روی باعث تشدید جراحت های زانو و آسیب به زانو می‌شود؛


بهترین تمرینات برای کاهش وزن کدام است؟


در حالیکه مطالعات جدید انجام شده روی هزار و 800 سالمند مبتلا به آرتروز زانو نشان می‌دهد چند دقیقه پیاده‌روی سریع با کفش استاندارد و برروی سطح صاف، بسیار مفید است و نیاز به جراحی تعویض زانو را کاهش می‌دهد.

منظور از پیاده روی معمولی رو به سریع، حدود 100 گام در دقیقه است که باعث افزایش ضربان قلب می‌شود.

پنج دقیقه پیاده‌روی سریع باید با پیاده‌روی معمولی ترکیب شود و نیازی نیست تمام مدت زمان تمرین به پیاده‌روی سریع اختصاص یابد.

نکاتی که باید حین پیاده‌روی رعایت شود، استفاده از کفش استاندارد و ارگونومیک است و در صورت احساس درد در زانو باید با پزشک مشورت شود.

پیاده‌روی در فضای سبز افکار منفی را دور می‌کند

مطالعات محققان دانشگاه استنفورد نشان می‌دهد که پیاده روی در طبیعت و فضای سبز، افکار منفی را دور می‌کند و سبب خوش بینی می‌شود.

منبع: irna

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 5 =