درمان خشکی چشم با ورزش منظم

در حالی که می‌دانیم ورزش می‌تواند برای سلامتی ما مفید باشد، بهبود سلامت چشم ها احتمالاً چیزی نیست که فعالیت بدنی مرتبط بدانیم.
اما یک مطالعه بینش‌های جدیدی را در این زمینه کشف کرده است که نشان می‌دهد ورزش منظم می‌تواند آبرسانی را افزایش دهد و به دفع خشکی چشم کمک کند.

این تحقیق توسط دانشمندان دانشگاه واترلو کانادا هدایت شد و بر چیزی که به عنوان لایه اشک آور شناخته می‌شود، تمرکز دارد. (لایه اشک آور لایه محافظی که از تماس گرد و غبار، کثیفی و سایر مواد محرک با کره چشم جلوگیری می‌کند.)

هر بار که پلک می‌زنیم، لایه جدیدی از این فیلم روی چشم قرار می‌گیرد و به عنوان یک اقدام محافظتی حیاتی در برابر خارش، سوزش، خشکی چشم و عفونت عمل می‌کند.

هاینز اوچر، دکترای علوم بینایی، می‌گوید: با توجه به غربالگری، علائم خشکی چشم به طور فزاینده‌ای رایج است.

بررسی ارتباط ورزش با بهبود خشکی چشم

هدف مطالعه ما به‌جای استفاده از قطره‌های چشمی یا سایر درمان‌های جایگزین، تعیین این بود که آیا فعالیت بدنی می‌تواند یک اقدام پیشگیرانه موثر در برابر خشکی باشد.


لنز چشمی چیست؟


دانشمندان 52 شرکت کننده را انتخاب کردند و آنها را به گروه‌های “ورزشکار” و “غیر ورزشکار” تقسیم کردند. گروه اول حداقل 5 بار در هفته و گروه غیر ورزشکار حداکثر یک بار ورزش می‌کردند.

دانشمندان سپس ارزیابی‌های بصری چشمان را قبل و پنج دقیقه بعد از هر جلسه انجام دادند:

یافته‌های ما نشان می‌دهد که فعالیت بدنی نه تنها برای سلامت کلی ما، بلکه برای سلامت چشم ما نیز بسیار مهم است.

این نشان داد که همه شرکت‌کنندگان پس از هر جلسه تمرین از پیشرفت‌هایی در شکل‌گیری و پایداری لایه‌های اشک آور برخوردار بودند و آمادگی جسمانی و مدت زمان تمرین عاملی در پاسخ آنها بود.

با این حال، گروه ورزشکار در مقایسه با گروه غیر ورزشکار، پیشرفت بسیار قابل توجهی داشتند.

اوچر می‌گوید: زمانی که کار کردن برای ساعت‌های طولانی جلوی نمایشگرها وجود دارد، ورزش منظم برای مردم می‌تواند چالش برانگیز باشد.

با این حال، یافته‌های ما نشان می‌دهد که فعالیت بدنی می‌تواند نه تنها برای سلامت کلی ما، بلکه برای سلامت چشم ما نیز بسیار مهم باشد.

منبع: newatlas

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی

5/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفت =