تیم پزشکی سازمان بهداشت جهانی برای مبارزه با کرونا عازم ایران شد

نخستین محموله سازمان بهداشت جهانی باهدف مقابله ومبارزه با شیوع ویروس کرونا به ایران ارسال شد.همراه این محموله تیمی از متخصصان و پزشکان برای مقابله با شیوع جهانی کرونا به ایران اعزام شده‌اند.

ه نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان بهداشت جهانی نخستین محموله کمک‌های خود برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا را به ایران ارسال کرد.

گفته شده محموله سازمان بهداشت جهانی از طرق یک هواپیمای نظامی از بندر دوبی امارات عازم ایران شده است.

بر اساس آنچه از سوی «رابرت بلنچارد»، مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی اعلام شده، در محموله ارسال شده به ایران، ۷.۵ تن دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای پیشگیری و مراقبت‌های پزشکی مقابله با شیوع کرونا وجود دارد.

همچنین دستکش‌های بهداشتی، ماسک‌های جراحی و دستگاه تنفس مصنوعی به همراه تیم پزشکی شش نفره متشکل از پزشکان و متخصصان علوم آزمایشگاه به ایران اعزام شده‌اند تا برنامه مقابله با شیوع جهانی کرونا را در ایران دنبال کنند.

گفته شده ارزش نخستین محموله ارسالی سازمان بهداشت جهانی به ایران حدود ۳۰۰ هزار دلار است.

براساس آمارها تاکنون ۸۶ هزار و ۹۹۲ نفر در کل جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که ۲ و ۹۷۹ نفر قربانی داشته و ۴۲ هزار و ۳۳۴ نفر نیز پس از ابتلاء بهبود یافته‌اند.

چین با ۷۹ هزار و ۸۲۶ نفر بیشترین آمار مبتلایان را داشته و پس از این کشور کره جنوبی با ۳ هزار و ۵۲۶ و ایتالیا با هزار و ۱۲۸ نفر قرار دارند.

بامد

منبع: خبرگزاری مهر

امتیازدهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 3 =