تاثیر شیوع ویروس کرونا بر گردشگری سلامت

سعید هاشم زاده رئیس اداره گردشگری سلامت با اشاره به تاثیر شیوع ویروس کرونا بر گردشگری سلامت دنیا، اظهار کرد: آمار بیمارانی که از کشور‌های شرق آسیا جهت انجام درمان و دریافت خدمات بهداشتی به کشورمان می‌آمدند بسیار پایین بود و از این جهت ویروس کرونا تأثیر زیادی بر گردشگری سلامت کشورمان نداشته است، اما به طور کلی انتشار این ویروس رفت و آمد‌های بین‌المللی را به ویژه از مناطق شرق آسیا و کشور چین در دنیا محدود کرده است.

رئیس اداره گردشگری سلامت ادامه داد: به دلیل بروز بیماری کرونای جدید تعداد پرواز‌های بین‌المللی کاهش پیدا کرده است و همین مسئله تأثیر منفی بر اقتصاد کشور‌ها به ویژه گردشگری سلامت خواهد گذاشت.

هاشم زاده بیان کرد: خوشبختانه در ۹ ماهه اول سال تعداد ۹۲ هزار بیمار بین‌المللی به بیمارستان‌ها و مراکز جراحی محدود مراجعه کرده‌اند و بر اساس پیش‌بینی‌ها برای اولین بار تا پایان سال جاری تعداد ۱۰۰ هزار نفر به بیمارستان‌ها مراجعه خواهند کرد.

او گفت: هر گردشگر سلامت که به بیمارستان‌ها و مراکز جراحی محدود مراجعه می‌کند بین ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ دلار ارز وارد کشور می‌کند و به همین دلیل امروزه کشور‌های زیادی سعی کرده‌اند تا در این حوزه برنامه‌ریزی بلند مدت و دقیقی داشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

One thought on “تاثیر شیوع ویروس کرونا بر گردشگری سلامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *