اعلام زمان برگزاری آزمون‌های وزارت بهداشت

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت از تعیین تکلیف نهایی زمان برگزاری آزمون های دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال ۹۹ خبر داد.

دکتر حمید اکبری، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: دومین جلسه معاونین آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد و موضوعات مهم همه دانشگاه‌های علوم پزشکی نظیر مسائل ترم تحصیلی جاری و روند آموزش در دانشگاه‌ها، وضعیت آموزش‌های مجازی و نحوه ارتقای آن، بررسی امور قابل تفویض به دانشگاه‌های علوم پزشکی در شرایط فعلی و در نهایت زمان و نحوه برگزاری آزمون‌های رشته‌های علوم پزشکی در سال جاری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی به آخرین تصمیم وزارت بهداشت در خصوص زمان برگزاری آزمون های علوم پزشکی در سال جاری اشاره کرد و گفت:  با توجه به همه گیری کروناویروس و لغو آزمون های علوم پزشکی در ماه های اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت سال 99، زمان جدید آزمون ها در جلسه امروز مطرح و در خصوص آن تصمیم گیری شد.

به گفته دکتر اکبری، مقرر شد آزمون دستیاری تخصصی پزشکی روز 5 تیرماه 99 برگزار شود و آزمون غربالگری المپیاد علوم پزشکی به صورت الکترونیک نیز روز 6 تیرماه 99 برگزار خواهد شد.

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد:  آزمون فلوشیپ در روز 9 مرداد برگزار می‌شود و همزمان با آن، آزمون ملی دندانپزشکی به صورت الکترونیکی و در روز  9 مرداد، آزمون ارتقاء و ارزشیابی داروسازی نیز بصورت الکترونیک در 9 مرداد برگزار خواهد شد.

به گفته وی، آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی  نیز در 16 مردادماه بصورت الکترونیک برگزار خواهدشد. همچنین آزمون پذیرش دکتری تخصصی علوم پزشکی نیز به صورت الکترونیک و در روزهای 25، 26 و 27 تیرماه 99 برگزار خواهد شد.

دکتر اکبری با تاکید بر اینکه زمان برگزاری آزمون ارشد پزشکی نیز تغییر کرده‌است، افزود: آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در روزهای 23 و 24 مردادماه 99 برگزار می شود.

به گفته وی، آزمون های پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی نیز در صبح و عصر روز ۲۰ شهریور ۹۹ برگزار خواهند شد.

اکبری تاکید کرد: آزمون های جامع داروسازی و علوم پایه دندانپزشکی به صورت الکترونیک در روز 21 شهریورماه برگزار می شود. همچنین آزمون دانشنامه بورد و گواهینامه تخصصی بالینی پزشکی در روزهای 26، 27 و 28 شهریورماه 99به صورت  الکترونیک و همزمان برگزار می‌شود.

به گفته وی، آزمون دانشنامه (بورد) فوق تخصصی بالینی پزشکی در 29 شهریورماه 99 به شیوه الکترونیک برگزار خواهد شد و آزمون دانشنامه (بورد) تخصصی بالینی دندانپزشکی نیز در 21 مهرماه 99 برگزار می شود.

منبع: ایسنا

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و گردشگری سلامت

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + شانزده =