4 ترند مدیکال توریسم یا گردشگری پزشکی در آینده

مدیکال توریسم یا گردشگری پزشکی یک صنعت چند میلیارد دلاری است که قرار است تا ده سال آینده هر سال تا 25 درصد رشد کند. این داده ها نشان می دهد که افراد بیشتری برای ترکیب لذت سفر با مزایای پیشرفت پزشکی علاقه مند شده اند.

بنابراین، باید منتظر کدام ترندهای گردشگری پزشکی در آینده باشیم؟

1. رشد شهرهای بهداشتی خصوصی

سرمایه گذاری خارجی در مدیکال توریسم رشد چشمگیری داشته است. این امر راه را برای ظهور شهرهای خصوصی بهداشتی هموار کرد. بیماران از کشورهای مختلف به سمت بیمارستان های تخصصی جذب می شوند. این بیمارستان ها هم خدمات بهداشتی و هم میهمان نوازی را همزمان ارائه می دهند.

2. گسترش و رشد آسیایی ها

انتظار می رود تعداد گردشگران پزشکی عازم به سمت آسیا افزایش یابد زیرا کشورهای آسیایی استانداردهای بالایی از مهمان نوازی و مراقبت ارائه می دهند. به علاوه، آنها همیشه از آخرین فناوری های به روز استفاده می کنند. و فراموش نکنید که مراقبت های پزشکی در آسیا بسیار ارزان تر از سایر مناطق است.

3. پرورش متخصصان مدیکال توریسم ماهر

رشد صنعت مستلزم افزایش پرسنل مراقبت های بهداشتی واجد شرایط است. این شامل پزشکان، جراحان، مترجمان، فیزیوتراپیست ها و سایر تسهیلگران می شود. همچنین انتظار می‌رود که دانشکده‌های پزشکی و مراکز آموزشی با توجه به اینکه این متخصصان رویه‌های تخصصی را که مورد علاقه گردشگران پزشکی است، بیاموزند، رشد کنند. از جمله جراحی های زیبایی بینی، آنژیوپلاستی و بزرگ کردن سینه می باشد.

4. ایجاد مقاصد گردشگری پزشکی جدید

چندین کشور که در حال حاضر برای پذیرایی از گردشگران پزشکی شناخته شده اند، در آینده رقبای جدیدی خواهند داشت. امارات متحده عربی، یونان و تایوان رشد امیدوارکننده‌ای را در طول سال‌های گذشته نشان داده‌اند که بخشی از آن به دلیل مناظر و مقاصد خیره‌کننده‌ای است که بیماران در طول بازدید خود منتظر آن هستند.

مدیکال توریسم در واقع آینده صنعت مراقبت های بهداشتی را تغییر داده است. این صنعت بسیار گسترش یافته و به طور مداوم در سراسر جهان در حال تکامل است. استانداردهای قبلی قرار است در سال های آینده از بین بروند. زیرا افراد بیشتری انتظار پیشرفت بیشتر، خدمات با کیفیت و همچنین کاهش هزینه ها را دارند.

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 7 =