۱۰۴ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری شدند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد پهلوان کاشی با بیان اینکه تعداد بیماران جدید مبتلا به کرونا در استان خراسان رضوی طی ده روز گذشته ۲۴ درصد کاهش یافته است اظهار کرد: طی یک روز گذشته ۱۰۴بیمار جدید مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری شدند که از این تعداد ۶۲ نفر در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.
رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: در حال حاضر ۲۳۷ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۱۸۸ بیمار در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.
وی تعداد بیماران بستری در بخش‌های مراقبت ویژه استان را ۸۵ نفر عنوان کرد که از این تعداد ۶۳ نفر در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه تحت مراقبت قرار دارند.
پهلوان با تاکید بر اینکه تمامی سطوح بهداشتی و درمانی برای خدمات رسانی به بیماران مبتلا به کرونا در تمامی ایام در آمادگی کامل هستند تصریح کرد: طی یک روز گذشته ۳۸۹ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به اورژانس بیمارستان‌ها و یا مراکز منتخب مراجعه و خدمات درمانی را به صورت سرپایی دریافت کردند.
رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: خوشبختانه طی یک روز گذشته، موردی از فوت بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه به ثبت نرسید که این امر نشان از همراهی و همکاری عموم مردم و تلاش بی وقفه مدافعان سلامت در خدمت رسانی به بیماران است.
وی با بیان اینکه تعداد بیماران مبتلا و سرپایی مبتلا به کرونا با کاهش نسبی همراه است، افزود: همراهی و همکاری مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بهترین راهکار در کنترل همه گیری ویروس کرونا محسوب می‌شود.

[ad_2]

Source link

امتیازدهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =