هشدار سازمان بهداشت جهانی نسبت به کمبود «شدید» تجهیزات محافظ شخصی

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی با اعلام هشدار نسبت به کمبود شدید تجهیزات محافظتی شخصی در جهان، از ارسال تقریباً ۲ میلیون فقره تجهیزات محافظ شخصی به ۷۴ کشور خبر داد.

به نقل از الجزیره، سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که کمبود شدید لباس‌های محافظ برای کارکنان بخش درمانی که با ویروس همه گیر کووید- ۱۹ مبارزه می‌کنند، یکی از بزرگترین تهدیدها در عرصه مبارزه با این بیماری است.

«تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در این باره گفت: «کمبود شدید تجهیزات محافظ شخصی در جهان اکنون یکی از فوری‌ترین تهدیدات علیه توانایی جمعی ما برای نجات جان انسانهاست».

وی در ادامه افزود: «کارکنان درمانی در کشورهایی با درآمد پایین و متوسط مستحق برخورداری از وسایل محافظ مشابه با کشورهای ثروتمند هستند».

آدهانوم همچنین گفت که سازمان بهداشت جهانی تقریباً ۲ میلیون فقره تجهیزات محافظ شخصی را به ۷۴ کشور جهان ارسال کرده و در حال آماده سازی میزان مشابهی از این تجهیزات برای ارسال به ۶۰ کشور دیگر جهان است.

وی همکاری و همبستگی بین المللی را تنها راه برون رفت از این مشکل خواند و گفت که از کشورهای عضو «جی -۲۰» خواسته است تا از «قدرت و نوآوری صنعتی» خود برای تولید و توزیع تجهیزات لازم برای نجات جان انسان‌های بیشتر استفاده کنند.

گفتنی است که از ابتدای شیوع ویروس کووید -۱۹ در ووهان چین (ماه دسامبر) تاکنون بیش از نیم میلیون نفر در سرتاسر جهان به این بیماری مبتلا شدند که در این میان ۲۵ هزار تن جان خود را از دست دادند.

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و گردشگری سلامت

5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهی در “هشدار سازمان بهداشت جهانی نسبت به کمبود «شدید» تجهیزات محافظ شخصی

  1. یکی از بدترین خبر ها این است که برای کادر درمان لباس های محافظ کم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =