شرکت گیلاد ۱.۵ میلیون دوز داروی رمدسیویر برای آزمایشات بالینی کرونا رایگان اهدا نمود

دانیل اودای رئیس و مدیر عامل شرکت گیلاد گفت: ۱.۵ میلیون دوز رمدسیویر (یک داروی ضد ویروسی جدید در کلاس نوکلئوتید)، بعنوان داروی تحقیقاتی آن برای کووید ۱۹ بصورت گسترده برای کارآزمایی های بالینی ادهدا نموده است.

وی افزوده، این دوزها برای بیمارانی که دارای علائم شدید هستند و روزانه آنها را به صورت داخل وریدی در یک بیمارستان دریافت می کنند ، در نظر گرفته شده است.

وی گفت ، این ۱.۵ میلیون دوز بسته به مدت زمان درمان ، می تواند بیش از ۱۴۰،۰۰۰ دوره درمانی در بیماران کووید ۱۹ باشد. این داروی ضد ویروسی برای اولین بار توسط شرکت گیلاد به عنوان یک درمان احتمالی برای ویروس های ابولا و ماربورگ ساخته شد. مدیرعامل این شرکت افزود، آزمایشات بالینی متعدد برای تاثیر دارو در کووید۱۹ بر روی هزاران بیمار در سراسر جهان در حال انجام است.

به گفته گیلاد ، این دارو تحقیقاتی و تأیید نشده است ، و ایمنی و اثر بخشی آن هنوز مشخص نیست و تأمین منابع موجود ما بدون هیچ گونه هزینه ای برای تسهیل دسترسی هرچه سریعتر به بیماران و در شناخت اضطراری عمومی ناشی از این بیماری کار درستی است.

براساس داده های دانشگاه جان هاپکینز ، تا روز یکشنبه ۴آوریل ۲۰۲۰، ۱.۲۵۲.۲۶۵ مورد کرونا ویروس تایید شده در سطح جهان وجود دارد.

بیش از ۱،۷۰۰ بیمار تحت مراقبت قرار گرفته اند که گیلاد ، رمدسیویر را به صورت رایگان برای کودکان و زنان باردار فراهم کرده است.

این شرکت هدف تولید بیش از ۵۰۰،۰۰۰ دوز رمدسیویر برای دوره درمان تا اکتبر و ۱ میلیون تا پایان سال ۲۰۲۰ را تعیین کرده است.

مدیرعامل این شرکت در خاتمه گفت: تولید دارو نیاز به شیمی تخصصی ، واکنش های شیمیایی متعدد ، مواد اولیه کمیاب و قابلیت تولید استریل دارد. وی گفت که گیلاد توانسته است جدول زمانی تولید نهایی را برای رمدسیویر از حدود یک سال به حدود شش ماه کاهش دهد.

منبع: سایت بنزیگما

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و گردشکری سلامت

۵/۵ - (۱۸ امتیاز)

One thought on “شرکت گیلاد ۱.۵ میلیون دوز داروی رمدسیویر برای آزمایشات بالینی کرونا رایگان اهدا نمود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *