رونمایی از پیشرفته ترین لباس محافظتی کادر درمانی ساخت ایران

در مراسمی با حضور وزیر بهداشت، معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو، رییس اتاق اصناف کشور، رییس بسیج اصناف کشور و جمعی از مدیران وزارت بهداشت، وزارت صمت و سازمان انرژی اتمی، از پیشرفته ترین لباس محافظتی کادر درمانی که در ایران تولید شده، رونمایی شد.

دکتر محمد رضا شانه ساز در این مراسم که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: روزهای اول شیوع کرونا در کشور با مشکلات زیادی در تامین اقلام و لوازم حفاظت فردی کادر درمانی رو برو بودیم و در زمینه لباس و پارچه آن، کاملا وابسته به خارج از کشور بودیم البته روزانه 2 تا 5 هزار دست لباس محافظتی با پارچه وارداتی در کشور تولید می شد اما این نیاز به 100 هزار دست در روز رسید. 

وی افزود: با کمک صنایع، محققان صنعت نساجی و بسیاری از دستگاه های اجرایی توانستیم در مدتی کوتاه با استفاده از پارچه داخلی تا کنون 7 ورژن از لباس محافظتی کادر درمانی در کشور تولید کنیم و آخرین و پیشرفته ترین نمونه آن از نوعی پارچه داخلی ساخته می شود که هیچ چیزی از بیرون به آن وارد نمی شود اما تنفس نیروهای درمانی قابل انتقال به بیرون است.  

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: ظرف کمتر از دو ماه نیاز کشور در زمینه لباس های محافظتی کادر درمانی با یک چهارم تا یک پنجم قیمت بهترین نمونه خارجی تامین شد و توان صادرات این محصولات نیز در کشور وجود دارد.

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و گردشگری سلامت

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + سیزده =