خطر افزایش وزن کودکان در دوران پاندمی

بر اساس شواهد به دست آمده در مطالعه‌ای جدید که در ایالات متحده انجام گرفته است در دوران پاندمی از هر سه کودک آمریکایی، یک کودک با افزایش وزنی بیش از آنچه انتظار می‌رفت، مواجه شده است.

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که افزایش وزن ناشی از پاندمی کرونا برای کودکان مشکل ساز شده است و این می‌تواند به دلیل افزایش مصرف فست فود و غذاهای فرآوری شده باشد.

مطالعات حاکی از این است که عادات غذایی ناسالم و بی تحرکی ممکن است بر کودکان در طول پاندمی کرونا تأثیر منفی گذاشته باشد.

مطالعات نشان می‌دهند که کودکان در دوران پاندمی فعالیت کمتری دارند، میان وعده های بیشتری مصرف می‌کنند و بیشتر وقت خود را در حال کار با کامپیوتر، تبلت و موبایل هستند.

شرکت کنندگان در این مطالعه به مدت شش هفته در طول بهار و تابستان بین سال‌های 2018 تا 2020 میلادی از طریق گزارشات مربوط به غذا، خواب، مدت زمان کار کردن با وسایل الکترونیکی و نیز داده های ورزشی، مورد بررسی قرار گرفتند.

متخصصان دریافتند که کودکان شرکت کننده در این تحقیق “افزایش وزن سریع در ماه های تابستان” را تجربه کردند و این روند در حالی که کودکان در دوران پاندمی، آموزش های مجازی را تجربه کردند و در خانه ماندند، ادامه یافت.

مطالعه دیگری نیز در اوت 2021 انجام شد که در آن، متخصصان بیش از 5.3 میلیون کودک را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

نتایج این تحقیق نیز نشان داد که در دوران پاندمی از هر سه کودک (33.8 درصد) در ایالات متحده، یک کودک افزایش وزنی بیشتر از آنچه که انتظار می‌رفت، دارد.

در حالی که آمارهای جمع آوری شده درباره افزایش وزن کودکان مطمئناً نگران کننده هستند، متخصصان تغذیه و سلامت می‌گویند راهکارهایی وجود دارد که والدین می‌توانند به فرزندان خود در ایجاد عادات غذایی و سبک زندگی سالم کمک کنند.

آنان می‌گویند: شرکت دادن کودکان در کارهای کوچک و ساده آشپزی مانند تهیه کردن یک وعده غذایی سالمتر و ترغیب آنها به انتخاب مواد غذایی سالم مانند میوه ها و سبزیجات، آنها را با این خوردنی ها آشناتر کرده و از جمله اقداماتی است که می‌تواند به افزایش تحرک کودکان و کاهش وزن آن ها کمک کند.

به گزارش فاکس نیوز، در عین حال متخصصان بر این باورند که کودکان تحت تأثیر محیط و والدین خود هستند و عادات غذایی والدین و اطرافیان می‌تواند بر داشتن عادات غذایی سالم یا ناسالم در کودکان تاثیرگذار باشند.

منیع: isna

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 9 =