جزئیات خرید اقلام مصرفی و سرمایه‌ای مقابله با کرونا از تولیدکنندگان داخلی

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران جزئیات خرید اقلام مصرفی و سرمایه‌ای مقابله با کرونا از تولیدکنندگان داخلی را تشریح کرد.

دکتر مهدی یوسفی درباره جزئیات خرید تجهیزات مقابله با کرونا از تولیدکنندگان داخلی اظهار داشت: بنابر فرمایش مقام معظم رهبری و دستور وزیر بهداشت در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی و با توجه به بروز و شیوع کووید۱۹ در کشور خوشبختانه تجهیزات سرمایه‌ای و مصرفی بسیاری از تولیدکنندگان ایرانی برای بیمارستان‌های سراسر کشور خریداری شده است.

وی با بیان اینکه هیات امنای صرفه‌جویی ارزی 2 هزار عدد ونتیلاتور از تولیدکنندگان داخلی خریداری کرده است، افزود: سایر تجهیزات سرمایه‌ای خریداری شده داخلی برای مقابله با کووید ۱۹ شامل یک هزار و ۵۰۰ عدد مانیتورینگ علائم حیاتی، ۱۲۰ عدد مه‌پاش ضدعفونی کننده سطوح، ۵۰۰ عدد برانکارد ایزوله، ۲۵۰ عدد BIPAP تنفسی،  ۸۰۰ عدد تخت مراقبت‌های ویژه، ۲ هزار تخت بستری و ۶۹۵ تشک مواج است.

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خاطرنشان کرد: همچنین بیش از 3 میلیون  ماسک ۹۵ Nوحدود 20 میلیون ماسک سه لایه و بیش از یک میلیون و ۵۰۰ لباس محافظ فردی، ۱۹۶ هزار گان‌جراحی، ۴۰ هزار عینک محافظ و یک میلیون واحد محلول ضد عفونی کننده دست و سطوح و سایر اقلام مورد نیاز نیز توسط هیات امنا از تولیدکنندگان داخلی خریداری شده است.

دکتر یوسفی درباره هزینه خرید اقلام مصرفی و سرمایه‌ای مقابله با کرونا از تولیدکنندگان داخلی نیز گفت: هیات امنای صرفه جویی ارزی در راستای حمایت از تولید داخل حدود 669 میلیارد تومان برای خرید اقلام مقابله با کرونا هزینه کرده است.

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشورهای دنیا بسیاری از  منابع تامین کالاهای مورد نیاز جهت مقابله با همه‌گیری ویروس کووید 19 در سطح جهان از دسترس خارج شده و کمبود این اقلام در بسیاری از کشورهای جهان گزارش شده است ولی در کشور ما به برکت وجود تولید داخلی پویا و فعال خوشبختانه در زمینه تامین اقلام با کمبود جدی مواجه نبوده‌ایم.

منبع : وزارت بهداشت

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهی در “جزئیات خرید اقلام مصرفی و سرمایه‌ای مقابله با کرونا از تولیدکنندگان داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + نه =