جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در جهان

[ad_1]


شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۰۹ میلیون و ۵۹۶ هزار و ۱۱۸ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۲۴۳ هزار و ۲۶۸ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۶۲ میلیون و ۴۶۷ هزار و ۴۴۰ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۲.۶ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.
همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۲ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۲ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.
در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۸.۳ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۴ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.
جدول جهانی پاندمی کرونا
بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#
نام کشور
مجموع مبتلایان
مجموع قربانیان
۱
ایالات متحده
۸۲,۶۶۲,۷۴۸
۱,۰۱۸,۳۳۵
۲
هند
۴۳,۰۶۰,۰۸۶
۵۲۲,۲۲۳
۳
برزیل
۳۰,۳۴۹,۴۶۳
۶۶۲,۷۰۱
۴
فرانسه
۲۸,۳۰۳,۹۳۱
۱۴۵,۰۶۰
۵
آلمان
۲۴,۱۴۰,۷۰۰
۱۳۴,۶۴۶
۶
انگلیس
۲۱,۹۳۳,۲۰۶
۱۷۳,۳۵۲
۷
روسیه
۱۸,۱۳۷,۱۳۷
۳۷۴,۹۰۲
۸
کره جنوبی
۱۶,۹۲۹,۵۶۴
۲۲,۲۴۳
۹
ایتالیا
۱۶,۱۳۶,۰۵۷
۱۶۲,۶۸۸
۱۰
ترکیه
۱۵,۰۱۸,۵۴۷
۹۸,۶۹۱
همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۱۶ هزار و ۴۰ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۹۷۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ژاپن، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، استرالیا، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، جمهوری چک، پرتغال، آفریقای جنوبی، کانادا، فیلیپین، سوئیس، پرو، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

امتیازدهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + دو =