اختراع دستگاه‌های تجهیزات پزشکی توسط شرکت‌های دانش بنیان برای اولین بار در دنیا

[ad_1]


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وزارت بهداشت، حسین قناعتی در کارگروه دانش بنیان اجلاس روسای دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی کشور، گفت: علاوه بر اختراع برخی از تجهیزات پزشکی که برای اولین بار توسط متخصصان ایرانی در دنیا ساخته شده‌اند، دانشگاه علوم پزشکی تهران به اندازه تمام دانشگاه ها و مراکز صنعتی و فنی در این زمینه اختراعات داشته و تجهیزات پزشکی ساخته و ارائه کرده است. 

وی افزود: امروز در عرصه پژوهش دیگر انتشار پتنت «نظام ثبت اختراع» خیلی مهم است که در این زمینه ایران رتبه ۳۹ دنیا را داراست. بنابراین باید به این سمت حرکت کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: شهر فناوری شهید سلیمانی که در ۱۷۰ هزار هکتار در حال احداث است و یک هزار شرکت دانش بنیان و استارتاپی را تحت پوشش خواهد داد، متعلق به همه دانشگاه های علوم پزشکی است بنابراین از همه دانشگاه ها می خواهیم به ما در این راستا کمک کنند تا بتوانند از امکانات آن در آینده استفاده کنند. 

قناعتی اظهار داشت: سودآوری شرکت های دانش بنیان فقط در دارو بیش از ۳۰۰ میلیون دلار بوده است و ادامه اقداماتی نظیر احداث این شهرک می تواند کشور را از مصرف کننده به تولید کننده تکنولوژی تبدیل کند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: روند تخصیص بودجه اصلاح شده و تعداد کمی از مراکز نمی توانند درصد زیادی از کل بودجه را دریافت کنند. بودجه پژوهش به مراکزی که کارآیی و راندمان دارند اختصاص می یابد.

[ad_2]

Source link

امتیازدهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 20 =