ابتلای ۱۸ نفر از کادر شبکه درمان رومشکان به کرونا / تکمیل و تجهیز مرکز درمان بستر

فرماندار رومشکان از ابتلای ۱۸ نفر از کادر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان به کرونا خبر داد.

نعمت دستیاری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برای مشخص شدن کرونایی‌های رومشکان به درب منازل مراجع و غربالگری کرده‌ایم و به نوعی کار بیماریابی را انجام داده‌ایم.

وی تصریح کرد: مثلاً اگر در منطقه‌ای یک شخص مبتلا به کرونا وجود داشت به آن منطقه می‌رفتیم و از همسایه‌ها، دوستان و خانواده آن شخص تست می‌گرفتیم.

دستیاری با اشاره به اینکه تا پایان سال ۹۸ رومشکان تنها شهرستان لرستان بود که حتی یک فرد مبتلا به کرونا نداشت، اضافه کرد: رومشکان مهاجرفرست که در ایام عید تعدادی از این مهاجران به رومشکان برگشتند و باعث شیوع کرونا در شهرستان شدند.

فرماندار رومشکان بیان کرد: علاوه بر مردم عادی که آمار دقیقی از تعداد مبتلایان به کرونا ندارم، ۱۸ نفر از کادر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان به کرونا مبتلا شده‌اند که البته حال همگی آنان خوب است.

وی گفت: اگر مردم بحث فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکند به این زودی نمی‌توانیم کرونا را شکست دهیم و خواهش ما این است که مردم کرونا را جدی بگیرند.

تکمیل و تجهیز مرکز درمان بستر شهرستان رومشکان

همچنین مدیر بحران و پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی لرستان از تکمیل و تجهیز مرکز درمان بستر شهرستان رومشکان خبر داد.

رضا پیری علم امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه تکمیل و تجهیز مرکز درمان بستر شهرستان رومشکان در حال انجام است.

وی، بیان داشت: این اقدام با تاکید رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و با پیگیری‌های مدیر و کارشناس مدیریت بحران و پدافند غیر عامل دانشگاه انجام شده است.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی لرستان، افزود: ۱۵ تخت بستری، پنج تخت معاینه، سه دستگاه برانکارد ریکاوری، پنج تخت اطفال و یک عدد دستگاه ساکشن مهم‌ترین تجهیزات اختصاص یافته به این مرکز بوده است.

پیری علم، تصریح کرد: عملیات محوطه سازی و استقرار تجهیزات این مرکز در حال انجام است.

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و گردشگری سلامت

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهی در “ابتلای ۱۸ نفر از کادر شبکه درمان رومشکان به کرونا / تکمیل و تجهیز مرکز درمان بستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − سه =