حذف ویزای ورود به کشور اکراین جهت سهولت گردشگری سلامت

براساس مقاله ای در Interfax-Ukraine ، در سال ۲۰۱۹ ، بیماران اوکراین هنوز مسافرت به خارج از کشور را برای انجام آنکولوژی و درمان های قلبی از جمله به لهستان ، آلمان و ترکیه ترجیح دادند. با لغو شرایط ویزا بین اتحادیه اروپا و اوکراین ، جریان اروپا بهبود یافته است.

 
در این مقاله به نقل از آژانس ها و کلینیک های مختلف مسافرتی پزشکی ادعا می شود که تعداد بیماران اوکراین در آلمان و لهستان افزایش یافته است.

این برنامه شامل مصاحبه ای با مدیرکل بنیاد ارتقاء گردشگری پزشکی ، پروتورمید ماریوسز آرنت در لهستان است که می گوید تعداد بیماران اوکراینی که به کلینیک های لهستان مراجعه کرده اند در سال ۲۰۱۹ به سه برابر رسیده است ، به حدود ۱۰،۰۰۰ نفر. با این حال این مقاله اظهار داشت که این امر عمدتا به دلیل افزایش تعداد مهاجران اوکراینی در لهستان است.

در این مقاله همچنین به انستیتوی تحقیقات و توسعه گردشگری پزشکی (لهستان) نیز اشاره شده است که بیان می کند که کل جهانگردان پزشکی در لهستان در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۸۲۰۰۰ نفر بود. بیماران اوکراین ظاهراً برای معالجه انکولوژی ، جراحی ارتوپدی ، قلبی به لهستان سفر می کنند. بیماری ها و توانبخشی پس از جراحات.

در این مقاله به نقل از رئیس هیئت مدیره انجمن گردشگری پزشکی ترکیه Emin Çakmak (ترکیه) گفته است که به طور کلی ترکیه حدود ۱۰ میلیارد دلار از گردشگران پزشکی از ۱۶۵ کشور دریافت می کند. سالانه حدود ۱ میلیون گردشگر پزشکی خارجی از ترکیه بازدید می کنند ، از این تعداد ۴۵۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۹ اوکراین بودند. تعداد بیماران اوکراینی در ترکیه سالانه ۱۰-۱۵ تا ۱۰ درصد در حال رشد است. اکثر بیماران اوکراینی برای معالجه بیماریهای آنکولوژی و توانبخشی کودکان به ترکیه سفر می کنند.

در این مقاله همچنین آمده است که انجمن گردشگری پزشکی اوکراین (UAMT) ادعا می کند که در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۶۰،۰۰۰ بیمار از اوکراین برای معالجه خارج شدند. آلمان ، اسرائیل و ترکیه محبوب ترین مقصد برای گردشگری پزشکی از اوکراین بودند. در همین زمان ، UAMT می گوید ، حدود ۶۵۰۰۰ بیمار خارجی برای معالجه به کلینیک های اوکراین آمده اند.

One thought on “حذف ویزای ورود به کشور اکراین جهت سهولت گردشگری سلامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *