چرا کرونا ویروس نتوانسته به ترکیه سرایت کند؟

با وجود اینکه ، ویروس nCoV-2019 در سراسر جهان رواج دارد دولت ترکیه اقدامات خاصی را برای این عفونت کرونا ویروس انجام داده است. اول از همه ، پروازهای ترکیه به ایران ، ایتالیا و چین لغو شده است. حتی هواپیماهای باری به سمت ترکیه نیز پذیرفته نمی شوند.

وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد هیچ گونه ویروس کرونا در ترکیه دیده نشده است.

ترکیه کشوری جدا از جهان نیست. بنابراین خطر عفونت در آن وجود دارد، اما ترکیه بیش از سایر کشورها اقدامات مقابله ای انجام می دهد. تاکنون ، حتی همسایگانش نیز آلوده شده اند و ترکیه آخرین کشور در خاورمیانه است که بدون اپیدمی کرونا ویروس ایستاده است.

این عفونت ویروسی ، به طور کلی در فرودگاه ها گسترش می یابد. مسافرانی که از طریق کشورهایی مانند ایتالیا، فرانسه ، ایران یا چین پرواز می کنند، خطر توزیع بالایی دارند. روش های تمیز کردن در خطوط حمل و نقل مانند قطار ، کشتی ، مترو نقش بسیار مهمی در گسترش ویروس دارد.

turkey’s city hospitals.

شهرداری کلانشهرهای ترکیه کار تمیز کردن همه وسایل نقلیه از جمله اتوبوس ها ، متروها، قطارها و کشتی ها را زود آغاز کردند.

همچنین مردم ترکیه در مورد نظافت شخصی بسیار مراقب هستند و وقتی بیمار می شوند ، خود را در خانه خود قرنتینه می کنند تا این که بیماری بگذرد. ترکیه بیش از ۲۰ بیمارستان جدید شهری با بیش از ۱۰۰۰۰۰ ظرفیت بستری ایجاد کرده است تا در صورت بروز ویروس ، امکانات آنها آماده باشد.

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و گردشگری سلامت

2 thoughts on “چرا کرونا ویروس نتوانسته به ترکیه سرایت کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *