هوش مصنوعی می تواند عفونت های کورونا ویروس را با دقت ۹۶٪ تشخیص دهد

یک فناوری جدید مبتنی بر تشخیص هوش مصنوعی وعده داده است که از طریق اسکن های توموگرافی کامپیوتری ، موارد جدید کورونا ویروس را با دقت ۹۶٪ تشخیص دهد.

الگوریتم تشخیص توسط انستیتو تحقیقات آکادمی داموی علی بابا ساخته شده است. محققان این آکادمی گفتند که آنها مدل AI را با داده های نمونه بیش از ۵۰۰۰ مورد تأیید شده تطبیق داده اند و افزودند که این سیستم می تواند تفاوت های اسکن CT را بین بیماران آلوده به ویروس و مبتلایان به پنومونی ویروسی معمولی را با دقت تا ۹۶% تشخیص دهد.

ابزار تشخیصی جدید برای اولین بار در بیمارستان جدیدی در ژنگژو استان هنان در بیمارستانی در پکن در سال ۲۰۰۳ برای مقابله با بحران SARS مدل‌سازی شده بود ، تکمیل شد. بیمارستان جدید روز یکشنبه پذیرش بیماران آلوده به کروناویروس را آغاز کرد.

علی بابا گفت ، این سیستم در بیش از ۱۰۰ بیمارستان در استان های هوبی ، گوانگدونگ و آنهویی پذیرفته خواهد شد.

به گفته علی بابا ، این الگوریتم جدید می تواند فشار را بر بیمارستان‌ها کاهش دهد ، زیرا طی ۲۰ ثانیه روند تشخیص را انجام می‌دهد. معمولاً برای تجزیه و تحلیل سی تی اسکن از یک بیمار مشکوک و تشخیص بالینی ، پزشک بین ۵ تا ۱۵ دقیقه زمان خواهد برد که اسکن ها گاهی اوقات شامل بیش از ۳۰۰ تصویر است.

کمیسیون بهداشت ملی چین در ۵ فوریه معیارهای تشخیص عفونت های جدید را افزود و نتایج CT اسکن را در روش قبلی آزمایش اسید نوکلئیک قرار داد تا اطمینان حاصل کند که بیماران دارای علائم بالینی در اسرع وقت می‌توانند درمان استاندارد را دریافت کنند.

این سیستم تشخیصی جدید نخستین تلاش علی بابا برای استفاده از هوش مصنوعی برای مقابله با کروناویروس نیست. محققان آکادمی دیمو ابزاری برای خدمات بهداشت عمومی مبتنی بر هوش مصنوعی تهیه کرده اند که اطلاعات مربوط به coronavirus SARS-CoV-2 را ارائه می دهد ، که برای اولین بار در تاریخ ۲۷ ژانویه توسط استان ژجیانگ مستقر شده است.

منبع: سایت آسیا ریویوو

One thought on “هوش مصنوعی می تواند عفونت های کورونا ویروس را با دقت ۹۶٪ تشخیص دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *