نخستین نشست روسای بیمارستانهای دارای واحد IPD و مدیران عامل شرکت های تسهیل گر دارای مجوز

نخستین نشست مشترک روسای بیمارستانهای دارای مجوز واحد پذیرش بیماران بین الملل با مدیران عامل شرکت های تسهیل گر روز شنبه ۹۸/۱۰/۲۸ در سالن امام جواد(ع) وزارت بهداشت برگزار شد.

در این نشست که با استقبال بی سابقه مراکز درمانی و شرکتهای تسهیل گر و با حضور بیش از ۳۵۰ نفر از فعالین حوزه برگزار شد، ابتدا آقای دکتر عسکری مدیر کل محترم دفتر نظارت واعتبار بخشی امور درمان ضمن خوشامد گویی به میهمانان به بیان اهداف همایش پرداخت. پس از آن معاون محترم درمان وزارت بهداشت جناب آقای دکتر جان بابایی طی سخنانی بر ضرورت ایجاد شفافیت هم در بخش هزینه ها و هم در فرآیندهای جذب بیمار تاکید کردند. پس از آن آقای دکتر تقوی نژاد معاون محترم توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت ضمن اشاره به کاهش درآمدهای ارزی کشور ناشی از تحریم ها و شرایط بین المللی به سیاست توسعه گردشگری سلامت از سوی دولت اشاره کردند.

آقای دکتر نوبخت رئیس محترم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی سخنران بعدی این همایش بودند که بطور مبسوط بر سیاست های دولت و مجلس در خصوص توسعه گردشگری سلامت اشاره کردند. ایشان ضمن اشاره به الویت های بودجه سال ۹۹ بر ضرورت پاک نگهداشتن فرآیند های گردشگری سلامت تاکید کردند. اقای دکتر طباطبایی مشاور محترم تام الاختیار وزیر در بخش خصوصی نیز در سخنان خود به آمادگی بخش خصوصی برای ایفای نقش سازنده در این حوزه اشاره کردند.

در بخش بعدی این نشست، پنل تخصصی گردشگری سلامت با حضور آقایان دکتر جهانگیری، دکتر نائلی، دکتر شادنوش و دکتر کشاورزی برگزار شد. در این پنل موضوعاتی چون راههای حمایت اداره کل همکاریهای بین الملل وزارت بهداشت از گردشگری سلامت، گزارشی از فعالیتهای بخش خصوصی در این حوزه، شرایط کلی انجام پیوند عضو و نحوه تعرفه گذاری خدمات گردشگری سلامت مطرح شد.

آخرین بخش نشست روز شنبه، مذاکرات رو در رو بیمارستانها و شرکت های تسهیل گر بود که با استقبال غیر منتظره فعالین این حوزه روبرو شد و تا ساعتها ادامه داشت.

اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت امیدوار است با برگزاری نشستهایی از این دست، ضمن افزایش تعامل بیمارستانها و شرکت های تسهیل گر، بیش از پیش فعالیت واسطه ها را در این حوزه محدود نماید.

بامد مرجع تخصصی تجهیزات پزشکی و گردشگری سلامت

۵/۵ - (۳ امتیاز)

3 thoughts on “نخستین نشست روسای بیمارستانهای دارای واحد IPD و مدیران عامل شرکت های تسهیل گر دارای مجوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *