امکان افزایش چهاربرابری گردشگران پزشکی به ایران

“براساس آماری که از طرف وزارت بهداشت تهیه شده است ، ۵۵۰،۰۰۰ گردشگران پزشکی در طی سال ۲۰۱۹ به کشور سفر کرده اند و در حال حاضر زمینه برای حضور ۲.۵ میلیون [گردشگرپزشکی] در سال ، مهیا است.”

متوسط ​​هزینه هر گردشگر پزشکی در ایران معادل ۳۰۰۰ دلار است و حدود ۷۰ درصد از این گردشگران برای دریافت خدمات نازایی ، چشم پزشکی ، ارتوپدی و قلبی و عروقی وارد کشور می شوند.

در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران در بین ۱۷۶ کشوری که خدمات درمانی و درمانی را برای مسافران خارجی ارائه می دهند ، در رتبه ۴۱ قرار دارد و کانادا در صدر این فهرست قرار دارد.

صنعت جهانی جهانگردی پزشکی ۴۳۹ میلیارد دلار ارزش دارد که رشد چشم گیری در سال داشته است.

در ماه دسامبر ، سعید هاشم زاده ، رئیس اداره گردشگری پزشکی ، گفت که ۲۲ شرکت جهانگردی پزشکی تاکنون از طرف وزارت بهداشت مجوز دریافت کرده اند، در حالی که ۱۸۰ نفر دیگر در حال دریافت مجوز هستند.

وی با بیان اینکه بیمارستان های ایران ۷۰ هزار بیمار خارجی را در طی آخرین آمار سال گذشته (مارس ۲۰۱۸ – مارس ۲۰۱۹) پذیرفته اند، افزود: حدود ۹۰ درصد بیماران خارجی در ایران از افغانستان ، عراق ، جمهوری آذربایجان ، کویت ، عمان ، بحرین و سایر کشورها هستند.

طبق اعلام انجمن بهداشت ، ایران در چهار ماه نخست سال ایران (۲۱ مارس – ۲۱ ژوئیه ۲۰۱۹) میزبان رکورد نزدیک به ۶۰۰۰۰۰ گردشگرپزشکی بود که تقریباً برابر با رقم کل سال گذشته است.

بسیاری از متخصصان داخلی می گویند که گردشگری پزشکی در ایران نتایج خوبی دارد زیرا این کشور مزایای قابل توجهی را برای متقاضیان مراقبت های بهداشتی بین المللی به ارمغان می آورد و خدمات درمانی مطلوب و در عین حال با کیفیتی را ارائه می دهد.

کشور اهداف خود را برای گذشتن از رکورد مسافران سالانه پزشکی در حدود ۲ میلیون نفر در سال ۱۴۰۴ (مارس ۲۰۲۵ – مارس ۲۰۲۶) تعیین کرده است.

۵/۵ - (۴ امتیاز)

One thought on “امکان افزایش چهاربرابری گردشگران پزشکی به ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *