آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور اعلام شد/ ضرورت لغو سفرهای غیرضروری

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: با توجه به نتایج بررسی نمونه های آزمایشگاهی، از ظهر روز گذشته تا پیش از ظهر امروز ابتلای ۳۴ نفر دیگر در کشور به کووید۱۹(کرونا) در کشور تایید شد و تعداد مبتلایان به این بیماری به ۹۵ نفر رسید.

دکتر کیانوش جهانپور در گفتگو با خبرنگار وبدا با بیان این خبر، اظهار داشت: از این مبتلایان جدید، ۱۶ نفر در قم، ۹ نفر در تهران، یک نفر در استان فارس، دو نفر در مازندران، دو نفر در گیلان، یک نفر در نیشابور، دو نفر استان البرز و یک نفر در قشم مبتلا به ویروس کووید۱۹ بوده اند.

وی افزود: همچنین از بین مبتلایان جدید به کووید۱۹ (کرونا) در کشور، ۳ نفر دیگر جان خود را از دست دادند و تعداد موارد فوت ناشی از این بیماری در ایران به ۱۵ نفر افزایش یافت.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: اکثر مبتلایان به کووید۱۹ در کشور یا ساکن و اهل قم بوده و یا سابقه مسافرت به قم را داشته اند و فرد مبتلا ه کووید۱۹ در قشم و یا استانهای شمالی کشور، از قم به این شهرستان سفر کرده اند و تاکید ما همچنان بر محدودیت در تردد و لغو سفرهای غیرضروری داخل شهری و مراودات به ویژه برای گروه های پرخطر است.

دکتر جهانپور یادآور شد: در استانهایی که مواردی از ابتلا به کووید۱۹ گزارش شده، لغو و تعویق مراسم جشن و ازدواج تا اطلاع ثانوی مورد تاکید وزارت بهداشت است و قاعدتا اگر هزینه ای از افراد و خانواده های زوجین بابت برگزاری این مجالس اخذ شده با توجه به شرایط کنونی کشور باید به آنها بازگردد.

#کرونا_را_شکست_می‌دهیم

منبع: روابط عمومی وزارت بهداشت

One thought on “آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور اعلام شد/ ضرورت لغو سفرهای غیرضروری

  1. بله کاملا درست است سفر های غیر ضروری باید حذف بشود که مردم اصلا رعایت نمی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *